Залишати ввімкненими не можна: експерти назвали найнебезпечніші побутові прилади

Які кухонні прилади потрібно витягати з розетки / Колаж: Главред, фото: pixabay.com, magnific.com

Звичайна звичка залишати кухонні прилади ввімкненими в розетку може обернутися справжньою трагедією для оселі.

Ви дізнаєтеся:

Кухонні електроприлади можуть становити серйозну пожежну небезпеку в домі, якщо ними нехтувати або залишати без нагляду. У сучасних домівках зазвичай використовується значна кількість електроприладів — електричний чайник, мікрохвильова піч, аерофритюрниця, блендер, кавоварка та інші пристрої, які часто сприймаються як абсолютно безпечні.

Однак щоденна звичка не замислюватися про їхню справність та правила експлуатації може призводити до ризиків. За даними організації Better Homes and Gardens, окремі побутові прилади доцільно обов’язково від’єднувати від електромережі одразу після використання, щоб мінімізувати ймовірність перегріву або несправностей.

Особливу увагу, як пише Daily Express, радять звертати на пристрої, що працюють із високими температурами. Електричні чайники, тостери та аерофритюрниці входять до переліку приладів, які потребують підвищеної обережності.

Оскільки чайники швидко нагрівають воду та працюють при високій температурі, у разі несправності або перегріву існує ризик займання, особливо якщо прилад залишається без нагляду. Саме тому рекомендується завжди відключати чайник від розетки після використання.

Як відчистити посуд / Інфографіка: Главред

Підвищену обережність слід проявляти і з тостерами та аерофритюрницями. У цих приладах можуть накопичуватися залишки їжі, крихти або жир, які при нагріванні здатні спричинити загоряння. Експерти радять регулярно очищувати техніку та не забувати вимикати її з мережі одразу після використання.

Раніше Главред повідомляв, що вимикання техніки з розетки допомагає економити електроенергію, але не завжди є безпечним. Деякі пристрої (принтери, роутери, LED-телевізори) краще не відключати раптово від мережі.

Також багато людей вважають, що натискання кнопки "вимкнути" повністю знеструмлює побутову техніку, однак у сучасних приладів це часто лише перехід у режим очікування. Такий "standby" режим не лише збільшує витрати електроенергії на 5-10%, а й може створювати приховані ризики для безпеки в домі.

Читайте також:

Про джерело: Daily Express

Daily Express - щоденний таблоїд, що виходить у Великій Британії.

Видання є головною газетою Express Newspapers, що є дочірньою компанією холдингу Northern & Shell, чиїм одноосібним власником є Річард Десмонд.

Новини заразКонтакти