Як лапки котів допомагають їм виживати / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com
Вчені стверджують, що природа створила ідеальний механізм для виживання.
Головне:
Навіщо котам м’які лапки
Чому котячі лапки такі чутливі
М’які лапки котів, які викликають розчулення у багатьох людей, є результатом мільйонів років еволюції. Про це розповів біолог Джонатан Лосос із Вашингтонського університету у коментарі Live Science.
Навіщо котам м’які лапки?
За словами біолога, подушечки на лапах з’явилися ще у спільних предків хижих тварин (Carnivora) приблизно 50 мільйонів років тому і мають важливі функції.
Безпечне приземлення. Подушечки лап складаються з жирової тканини, оточеної шаром колагену. Завдяки цьому коти можуть м’яко падати навіть з великої висоти. Дослідження показали, що під час приземлення подушечки стискаються і стають жорсткішими, рівномірно розподіляючи навантаження.
Краще зчеплення. Лапки допомагають котам не ковзати під час бігу, а кігті – чіплятися за дерева під час лазіння.
Висока чутливість. На подушечках розташовано багато нервових закінчень, що робить їх надзвичайно чутливими до температури та текстури поверхні.
Регулювання температури. У подушечках знаходяться потові залози, які допомагають контролювати теплообмін та охолоджувати тіло кота.
Live Science — один із найбільших та найавторитетніших науково-популярних сайтів. Він розповідає про останні відкриття, новаторські дослідження та захоплюючі прориви, які впливають на весь світ.