У християнстві гріхи розглядаються як дії або думки, які суперечать волі Божій та порушують Його заповіді. Церква вчить, що гріх може бути духовним або моральним порушенням, яке псує відносини людини з Богом і з іншими людьми. Про те, чи вважається куріння гріхом у християнстві розповів у відео на YouTube клірик Вінницько-Барської єпархії ПЦУ протоієрей Димитрій Пасічник.
Якщо вам цікаво дізнатись більше порад від священників щодо різних питань, рекомендємо наш матеріал: Чи можна читати молитви з телефону: священик вразив несподіваною відповіддю.
За словами священника, Святе Письмо дає вказівку не дозволяти нашим тілам бути підвладними будь-яким пристрастям.
"Біблія вчить нас, як християн, що ми повинні бути чистими та святими – духом, душею і тілом. Наші тіла називаються храмом для Святого Духа. А отже, забруднювати та руйнувати його – це гріх. Адже Бог, створивши людину, подарував їй життя. І нікому, навіть їй самій, не дозволив це життя вкорочувати чи віднімати", - розповів він.
Димитрій Пасічник нагадує, що Бог дав заповідь – не вбий, дотримуючись якої, людство мало б жити в мирі, любові та злагоді. Свідома шкода своєму здоров'ю – це дія проти Бога, а отже гріх.
Він наголошує, що гріх куріння не в формі сигарети, не в якості тютюну, а в тому, що це шкодить здоров'ю. А здоров'я – це Божий дар, який потрібно берегти і цінувати. Таким чином священник вказує на те, що всі шкідливі для здоров'я людини звички так чи інакше є гріхом.
"Задумайтесь, від куріння може страждати не лише сам курець, а й люди довкола нього. Так шкода буде помножуватись і завдавати зла і здоров'ю іншим людям. Пасивне куріння також є основною причиною захворювань, які призводять до смерті", - каже протоієрей ПЦУ.
Він резюмує, що куріння – це шкідлива звичка, залежність, церковною мовою – пристрасть, яка примушує людину знову і знову шукати тимчасового задоволення.
"Отримуючи швидку насолоду, людина буде потребувати ще і ще. Це і є залежність, церковною мовою – гріховна пристрасть. А отже, куріння – це гріх. Бережіть своє життя та здоров'я, адже це – великий дар Божий", - робить висновок клірик Вінницько-Барської єпархії ПЦУ протоієрей Димитрій Пасічник.
Дивіться відео про те, чи є куріння гріхом:
Отець Василь Колодій настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці у Дніпрі зазначає, що непрощенними є гріхи проти Святого Духа, простіше кажучи - нерозкаяність.
"Нерозкаяність – це гріх проти Святого Духа, який проявляється в надмірній надії на Боже милосердя. Як це виглядає? «Та Бог і так простить, а піду висповідаю, і все буде добре». Або безнадійність на Божі милосердя: «Ні, я не піду до сповідей». «Не піду до сповідей, Бог мені так не простить, я такий страшний грішник, не піду до сповіді». От ці гріхи не простяться. Чому? Бо, тому що немає покаяння. Як Бог може простити гріх, якщо людина не кається?", - задається питанням священник у відео для YouTube.
Дивіться відео про те, які є непрощенні гріхи:
За його словами, кожна людина має в душі, в якомусь темному куті, отакий сейф, образно, і в тому сейфі вона тримає всі свої таємниці.
"З тими таємницями там зариті і гріхи наші, які ми сховали і забули. Диявол дуже хитро чекає всіх на смертній постелі. Коли ти умираєш, диявол все витягає, воно все записано чітко. І каже, ні, це моє, це до мене. Навіть можете її вже там не мити, нічого до мене, я їх тягну на своє місце. Тому гріхи непрощені – це штука така хитро дияволом замаскована", - додає він.
о. Василь Колодій - настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці у Дніпрі, священик. УГКЦ Закінчив Івано-Франківську Теологічну Академію.
Отець наголошує, що для того, щоб згадати непрощенний гріх потрібно звернутись до Бога.
"Царю Небесний, Утішителю, Душе істини,
що всюди єси і все наповняєш,
Скарбе добра і життя Подателю,
Прийди і вселися в нас,і очисти нас від усякої скверни,
і спаси, Благий, душі наші.
Господи, дай мені сили зараз згадати ці гріхи, які колись мав,
глибоко десь я їх сховав, забув, або навіть не рахував, що то гріх"
Дивіться відео про те, як замолити непрощенні гріхи:
За його словами, ми не можемо вимолити гріхи чимось, ми можемо їх компенсувати, особливо тих людей, що вже померли.
"Там їхнє прощення залежить від Божого милосердя і від нас. Якщо ми за них будемо молитися, щоб Бог був до них милосердний, все в Божих руках. За тих, що померли, треба молитися, щоб Господь Бог взяв їх до себе", - вказує він.
Вам також може бути цікаво: