Ви дізнаєтеся:
Наші предки вірили, що прибирання – це справжній магічний ритуал. Тому українські господині навідріз відмовлялися робити хатні справи після заходу сонця. Главред дізнався, чи можна все ж займатися прибиранням ввечері.
Якщо вам цікаво дізнатись быльше про прикмети і народні вірування, рекомендуємо звернути увагу на наш матеріал: Чи можна їсти з ножа: священник розставив всі крапки над "і".
Народні прикмети кажуть, якщо жінка влаштувала прибирання в пізній час доби, вона може "вимести" з дому щастя і благополуччя.
Предки були переконані, якщо помити підлогу ввечері, то після прибирання в сімʼї виникнуть сварки, а члени родини відчують занепад сил і почнуть хворіти.
Ще одне повірʼя каже, що у нічний час фінансові потоки можна запросто вимити, а залучити їх назад буде вельми проблематично. Тому наші бабусі утримувалися від прибирання ввечері.
Також в Україні існує повірʼя, що категорично не можна виносити сміття в пізню пору добу, адже воно зберігає в собі енергетику власників. Якщо сміття потрапить до рук чаклунів, на сім'ю чекають великі біди. Ще є думка, що, виносячи сміття вночі, власники позбавляються матеріального благополуччя.
Водночас священник Православної церкви України Олексій Філюк розвіює будь-які міфи та прикмети, що забороняють прибирати ввечері.
За словами Філюка, вірянам не варто звертати увагу на забобони, адже повір'я не пов'язані з християнським вченням.
"Коли людина має прибирати, якщо вранці вона на роботі, а ввечері – втомлена? Це людські вигадки, забобони, які не пов'язані з християнським життям. Прибирайте в хаті, бо має бути чисто й красиво в оселі", – зазначив священник ПЦУ.
Він запевнив, що людям потрібно самостійно вирішувати, коли саме влаштовувати прибирання – вранці чи ввечері.
Чи можна прибирати ввечері - дивіться відео:
Інші новини:
Олексій Філюк - український релігійний діяч, громадський активіст, волонтер, блогер, член національної спілки журналістів України. Нині настоятель храмів Успіння Пресвятої Богородиці в Шушківцях та Святого архістратига Михаїла в Білозірці Кременецького району. 2024 року видав книжку «365 християнських пісень на кожен Божий день», пише Вікіпедія.