Молитва за померлого: коли та як правильно читати, щоб душа знайшла спокій

Молитва за упокій / Колаж Главред, фото скріншот з YouTube (Юлія Хмара)

Завдяки молитві душа очищується та наближається до вічного щастя.

Молитва за померлих є важливою частиною багатьох релігійних традицій, але може відрізнятися залежно від конкретної релігії чи конфесії. Розповідаємо про те, чому варто молитися та як це робити правильно.

Чому треба молитися за померлих

Як зазначає УГКЦ, молитва за померлих є важливою складовою християнської віри. У молитвах за них є не тільки зв'язок з Богом, так ми можемо допомогти померлим. Кожна душа, яка покидає цей світ з надією на воскресіння, проходить свій шлях після смерті. Ті, хто відходить у вічність в стані божественної благодаті, навіть якщо їм потрібне певне очищення після смерті, спочивають у сподіванні.

Саме молитви за померлих можуть сприяти їхньому швидшому очищенню та наближенню до головної мети життя людини - вічного щастя і сприйняття обличчя Божого.

Коли молитися за померлого та як

Як тільки людина помирає, її потрібно відспівати. Як правило, це робить священник у день похорон.

Водночас на 3-й, 9-й та 40-1 день після смерті покійного, а також в інші дні вшанування пам'яті (річниця смерті, день народження і свято іменин) треба проводити панахиду.

Також можна читати літию - коротку заупокійну молитву, до якої входить лише заключна частина панахиди. Це єдина служба за покійних, яка не скасовується Великим постом. Її можна читати під час дороги кудись і щодень.

У храмі за спочилих необхідно замовляти:

Молитви про померлих за упокій

  1. Упокой, Господи, душі рабів Твоїх (імена), прости їм усі гріхи їх, вільні і невільні, даруй їм Царство Твоє Небесне і сотвори їм вічную пам’ять. (Цю коротку молитву слід читати якомога частіше).
  2. Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії на життя вічне спочилих рабів Твоїх (імена) і, як Благий і Чоловіколюбець, що гріхи відпускаєш і неправду знищуєш, ослаб, відпусти і прости всі провини їх вільні й невільні, визволи їх від вічної муки і вогню геєнського і даруй їм причастя й насолоду вічних Твоїх благ, що Ти приготував для тих, хто любить Тебе. Бо вони хоч і згрішили, але не відступили від Тебе, а несумнівно в Отця, і Сина, і Святого Духа вірували, у Тройці славимого Бога і Тройцю в Єдиниці православно до останнього подиху свого сповідували. Тому милостивим будь до них, і віру в Тебе замість діл прийми, і зі святими Твоїми, як Щедрий, упокой, бо немає людини, щоб жила і не згрішила. Бо Ти один без усякого гріха, і правда Твоя – правда вічна; і Ти один Бог милости і щедрот, і чоловіколюбства, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Більше молитв:

Новини заразКонтакти