Ви дізнаєтесь:
Квашені овочі - це не просто смакота, а й потужне джерело корисних бактерій, що позитивно впливають на здоров'я. Водночас мариновані огірки та помідори можуть завдати більше шкоди, ніж користі, вказують фахівці.
Главред з'ясував, яка різниця між консервованими огірками і маринованими.
Лікар Юрій Габорець наголошує, що квашені овочі - це пробіотики, живі продукти, що містять корисні бактерії.
"Вони підтримують мікрофлору кишківника, посилюють імунітет, допомагають синтезувати вітаміни та засвоювати поживні речовини”, - розповів він у відео в Instagram.
Дивіться відео про те, у чому різниця квашених і солоних огірків:
На відміну від просто солоних овочів, квашені проходять процес природної ферментації за допомогою молочнокислих бактерій. Це насичує їх вітамінами B, C, антиоксидантами та іншими корисними речовинами.
Нутриціолог Ольга Шаєвська у відео у своєму TikTok додає, що квашені огірки низькокалорійні, містять клітковину та пробіотики, які утворюються в процесі бродіння.
"Але важливо, щоб вони не містили цукру й оцту”, - попереджає вона.
Основна відмінність маринованих овочів у тому, що вони містять оцет. За словами лікаря Юрія Габорця, “оцет вбиває бактерії, у тому числі й корисні, тому користі в таких продуктах немає. Він подразнює слизову шлунка, підвищує кислотність та затримує в організмі воду”. Це особливо небезпечно для людей із гастритом або схильністю до набряків.
Нутриціолог Ольга Шаєвська рекомендує повністю відмовитися від маринованих овочів, оскільки вони містять не лише оцет, а й цукор. Така комбінація негативно впливає на організм, може спричиняти проблеми з травленням і підвищувати рівень цукру в крові.
Дивіться відео про те, чи корисні мариновані огірки:
@olgashaevska Чи корисні квашені огірки? ?
♬ оригинальный звук - Ольга Шаєвська
Попри всю користь, лікарі радять дотримуватися норми.
“Десь 100-150 грамів квашених огірків на день - оптимальна кількість”, - зазначає Ольга Шаєвська.
Особливо обережними слід бути людям із затримкою рідини та частими набряками, оскільки сіль у квашених продуктах може погіршити ситуацію.
Щоб отримати максимум користі, важливо правильно обирати квашені продукти.
"Якщо вибирати, то квашені без зайвого оцту та цукру – найкращий варіант", – радить Юрій Габорець.
Вам також може бути цікаво:
Юрій Габорець - акушер-гінеколог, кандидат медичних наук. Спеціалізується на діагностуванні, оперативному і консервативному лікуванні гінекологічних захворювань. Проводить лікування передракових процесів шийки матки, ЗПСШ, жіночого безпліддя. Видаляє папіломи, кондиломи з урогенітальної області.
Закінчив медичний факультет Ужгородського державного університету. Управляє медичним центром експертного класу Haborets Clinic.