Про що йдеться у матеріалі:
Ківі — фрукт із характерною ворсистою коричневою шкіркою, яскраво-зеленою кисло-солодкою м’якоттю та дрібними чорними насінинами. Та не всі знають, що до початку Холодної війни він мав зовсім іншу назву, про це повідомляє Express.
Главред з'ясував, як раніше називали ківі.
Одна з британських користувачок TikTok, яка веде блог про садівництво, поділилася відео, в якому розповіла про первісну назву цього фрукта, демонструючи своє ківі-дерево.
У відео вона зазначила, що рослина ніколи не квітнула й не плодоносила, і припустила, що причина — у кліматі Лондона, який не сприяє росту ківі.
«На щастя, нам не потрібно вирощувати власні ківі у Великобританії, тому що ми імпортуємо понад 30 мільйонів кілограмів ківі з Нової Зеландії щороку. Але так було не завжди, адже в 1959 році їх називали китайським аґрусом», - вказує блогерка.
Дивіться відео про те, яка країна є батьківщиною ківі:
@thisgardenwillkillyou Do you know what kiwi was actually called before the Cold War? #history#coldwar#coldwarhistory#planthistory#planttok#kiwi#kiwifruit#newzealand#chinesehistory#newzealandtiktok#plantsoftiktok#botany#britishhistory#allotment#gardening#growyourownfood♬ original sound - thisgardenwillkillyou
Вона зазначила, що в період Холодної війни «усе, що асоціювалося з Китаєм, викликало негативну реакцію на західних ринках». Це створювало серйозні труднощі для новозеландських експортерів, які намагалися продавати фрукт із «китайською назвою».
У відповідь на цю проблему компанія Turners and Growers вирішила перейменувати фрукт, обравши назву «ківі» на честь однойменного новозеландського птаха, адже вони схожі за зовнішнім виглядом - обидва малі, коричневі й пухнасті.
«І ось так у 1959 році ківі з'явився в супермаркеті без усього цього політичного багажу і став хітом», - резюмувала блогерка.
Як пояснює сайт Історії Нової Зеландії, насіння ківі було завезене до країни в 1904 році Мері Ізабель Фрейзер, директоркою жіночого коледжу у Вангануї, яка відвідала місіонерські школи в Китаї. Садівник Александр Еллісон посадив насіння, і перші плоди з’явилися у 1910 році.
Спочатку плоди називали «китайським аґрусом» через схожий смак. У 1950-х роках, коли розпочався експорт до США, ця назва стала маркетинговою проблемою, саме через антикитайські настрої.
Першою альтернативною назвою була «мелонет», однак вона також не прижилася через високі митні тарифи на дині та ягоди. У червні 1959 року на нараді керівництва Turners and Growers в Окленді Джек Тернер запропонував назву «ківі» і вона швидко стала загальновживаною в індустрії.
Вам також може бути цікаво:
Express.co.uk - британський таблоїд, який є цифровим підрозділом Daily Express і Sunday Express - одного з найвідоміших і надійних британських новинних брендів.
З 1900 року Express надає мільйонам читачів інформоване висвітлення найважливіших світових подій як у друкованому вигляді, так і в режимі онлайн.
Як кажуть у виданні, вони щодня намагаються надати читачам найкращу журналістику, інформувати та розважати.