За даними науковців Інституту української мови Національної академії наук, наша мова має близько 256 тисяч слів. Але якщо брати до уваги говірки, діалекти, а також словники професійних термінів, історичні й термінологічні словники, то обсяг лексикону може сягнути навіть мільйона слів.
Але деякі з цих слів вимовляти дуже важко. Йдеться про довгі слова в українській мові, у яких налічується кілька десятків літер. Які ж найдовші слова в українській мові, відомо небагатьом.
Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Що означає "нівроку": мовознавець пояснив колоритне слово
Найдовшим в українській мові вважається слово "дихлордифенілтрихлорметилметан", яке містить у собі 30 літер. Таку назву має хімікат, який використовують для боротьби зі шкідниками. Зокрема, такий інсектицид допомагає позбутися комарів, сарани, а також шкідників бавовника, соєвих бобів та арахісу. Але через свою шкідливість і здатність накопичуватися в організмі людей і тварин у багатьох країнах цей хімікат заборонений.
Звісно, вимовляти таку назву у побуті – це ще той квест. Навряд чи комусь зручно використовувати таке слово у мовленні. Саме тому у побуті закріпився спрощений варіант – ДДТ ("дуст").
Цікаво, що за даними Книги рекордів України, найдовше слово української мови містить 31 літеру – "рентгеноелектрокардіографічного".
Але подекуди згадується про ще одне непоширене слово, яке перевершує за кількістю літер уже згадані слова. Так, у деяких джерелах згадують про слово "а-фторсульфо-нилоксиалканперфторкарбонова кислота", що містить 38 літер. Зазначена фраза з цим словом згадувалася в одному з випусків журналу "Хімічна промисловість України".
Вас також може зацікавити: