Україна – країна, яка має широку історію та культуру. Особливе місце серед українських міст посідає південний регіон, який славиться неймовірною красою природи. Один із невід'ємних аспектів історії цього регіону – це назви його міст. Від давніх часів ці назви віддзеркалюють багатий культурний спадок та важливі історичні події. Главред розповідає, як раніше називався Бердянськ, Запоріжжя, Одеса.
Раніше місто, яке ми зараз знаємо як Бердянськ, мало кілька інших назв. Спочатку воно було відоме як Кутур-Огли і Новонагайськ. Однак у 1842 році його перейменували в Бердянськ. Таку назву місто отримало на честь річки Берда, яка розташована в цьому регіоні. Назва річки Берда походить з тюркського слова "берди", що має значення "дана Богом", або, за іншою версією, "річка, що тече поміж скелястими берегами".
В період з 1939 по 1968 роки місто носило назву Осипенко – на честь загиблої льотчиці Поліни Осипенко, яка народилася в Бердянському районі.
Раніше місто Запоріжжя носило назву Олександрівськ. Таку назву місто отримало на честь полковника Олександрова, який у 1770 році заснував тут фортецю.
У 1921 році, після об'єднання різних територій у єдине місто, воно отримало назву Січеслав – на честь видатної козацької спільноти. Проте пройшло всього півроку, і місто назвали Запоріжжям. Ні для кого не секрет, що ця назва пов'язана з епохою героїчного козацтва.
Раніше Одеса називалася Хаджибей. Ця назва походить від турецького імені Hacıbey, яке вказує на ім'я основного засновника міста – торговця і моряка Хаджибея. Ця назва використовувалася в період Османської імперії, коли місто перебувало під її владою.
Після приєднання міста до Російської імперії у 18 столітті Хаджибей було перейменовано на Одесу, і ця назва залишилася незмінною до наших днів.
Вас може зацікавити: