Як раніше називався Маріуполь, Хмельницький, Бахмут та Кропивницький: історія назв

Як раніше називався Маріуполь, Хмельницький, Бахмут та Кропивницький / Колаж: Главред, фото: Вікіпедія, t.me/mariupolrada

Зміни у назвах українських міст відображають складний шлях країни до самоідентифікації та незалежності.

Кожне місто України має свою унікальну історію, в якій переплітаються нитки минулого і сучасного. Українські міста є важливими свідками культурних, політичних та соціальних трансформацій. Відчутні зміни в їхніх назвах відображають складний шлях країни до самоідентифікації та незалежності. Главред розповідає, як раніше називалися різноманітні міста України.

Як раніше називався Кропивницький?

Перша назва Кропивницького – Єлисаветград, на честь Святої Єлизавети. Так це місто називалося аж до 1934 року, допоки Єлисаветград не перейменували на Кіровоград. Цю назву місто отримало на честь колишнього першого секретаря ЦК Комуністичної партії України Сергія Кірова.

У 2016 році Кіровоград перейменували на честь українського письменника та драматурга Марка Лукича Кропивницького.

Як раніше називався Хмельницький?

У різні періоди своєї історії Хмельницький кілька разів змінював свою назву. Перша назва, яку отримало місто, –це Плоскирів. Ймовірно, ця назва походить від річки Плоска, що впадає в Південний Буг неподалік від міста.

Пізніше місто мало назву Проскурів. Ця назва дуже схожа на слово "проскура", тобто літургійний хліб у богослужінні.

Значуще перейменування місто отримало у 1954 році. Саме тоді місто назвали на честь видатного гетьмана Богдана Хмельницького.

Як раніше називався Бахмут?

Походження назви міста Бахмут пов'язане із річкою Бахмутка, яка в свою чергу виникла від тюркського терміну "бахмати" – степові коні.

У 1924 році радянська влада перейменувала місто Артемівськ. Таку назву місто отримало на честь російського революціонера Федора Сергєєва, відомого під псевдонімом "Артем".

У 2016 році місту повернули його первинну назву.

Як раніше називався Маріуполь?

У 1778-79 роках місто носило назву Павловськ. Російська імператриця Катерина II наказала назвати місто на честь свого сина Павла, майбутнього імператора Павла I.

У 1948-1989 роках Маріуполь називався Жданов. Назва була дана на честь Микити Жданова, радянського політичного діяча, колишнього першого секретаря ЦК Комуністичної партії України.

З 1990-х років і до нашого часу місто Маріуполь носить свою первинну назву, яка дослівно означає "місто Марії".

Вас може зацікавити:

Новини заразКонтакти