Про що ви дізнаєтесь:
Щоб спокійно провести час у молитві й не привертати до себе зайвої уваги, перед відвідинами храму варто навчитися правильно хреститися.Правильне хресне знамення — це не лише знак благоговіння перед Богом, а й свідчення поваги до православної віри та традицій. Людина, яка вміє хреститися правильно, показує свою духовну освіченість і шанобливе ставлення до святої справи. Істинний християнин не тільки сам здійснює це дія відповідно до церковного обряду, а й допомагає тим, хто хоче навчитися. Главред також спробує допомогти розібратися у цьому питанні.
На каналі Сredo розповідають, як правильно наносити хресне знамення. Щоб правильно накреслити на собі (або на іншій людині) хресне знамення, спершу необхідно скласти пальці правої руки у відповідному порядку:
разом з’єднуються великий, вказівний і середній пальці — це символ Святої Трійці: Бога Отця, Бога Сина і Святого Духа;
безіменний і мізинець слід притиснути до долоні — це нагадування про подвійну природу Ісуса Христа, який є водночас Богом і Людиною.
Таке розташування пальців є обов’язковою умовою для правильного здійснення освячення себе знаком хреста.
Коли пальці складені, хресне знамення виконується в такій послідовності:
Хреститися потрібно саме правою рукою, адже, згідно з православним ученням, за правим плечем стоїть Ангел-Хранитель, а за лівим — демон.
Після нанесення хреста віруючі часто виконують уклін. Але важливо пам’ятати:кланятися потрібно лише після завершення хресного знамення та вимови слова «Амінь».Якщо вклін зробити раніше або одночасно з хрестом — це вважається порушенням обряду, або, як кажуть священники, "зламати хрест".
Розрізняють два основні типи поклонів:
Якщо хрест накладається неправильно, це може звести нанівець силу молитви. У православ’ї вірять, що безладне махання рукою або спрощене хрестне знамення — це ознака неуважності або навіть зневаги. Існує народне повір’я, що неправильне хрестіння може привернути до себе бісів, бо людина ніби позбавляє себе духовного захисту.
Ще одна поширена помилка — не доводити руку до живота, зупиняючи її на рівні грудей. Священики кажуть, що такий хрест вважається перевернутим, а тому — неправильним. У давнину це був спосіб, яким позначали себе сектанти та єретики, що заперечували канонічні обряди православної церкви.
Вас може зацікавити:
YouTube-канал CREDO — це український християнський медіаресурс, який публікує відео на релігійні та духовні теми. На каналі можна знайти проповіді, богослужіння, біблійні роздуми, інтерв’ю та інші матеріали, пов’язані з католицькою вірою. Канал активно висвітлює події з життя Церкви, включаючи трансляції важливих богослужінь, таких як похоронні меси та інші церковні події.