Про що йдеться у матеріалі:
Спека в українських містах може бути не лише нестерпною. Про те, як охолодитися, якщо дуже спекотно розповіла в ефірі "Сніданку з 1+1" лікарка-терапевт Анастасія Пилипенко.
Главред з'ясував, як охолодитись у спеку
У великих містах температура влітку значно вища, ніж у навколишніх сільських районах — це явище називають «міськими тепловими островами». Причина — у надмірній кількості бетону, асфальту, щільній забудові та нестачі зелених зон:
«У спеку ця різниця може сягати 50 градусів за Цельсієм. В Україні мегаполіси, як-от Київ, Харків, Дніпро, Одеса чи Львів, дедалі частіше переживають хвилі спеки, під час яких у місті температура може перевищувати 40 градусів», — йдеться в сюжеті.
Проте навіть за таких умов, за словами експертки, кожна людина може знайти способи врятуватись від перегріву — з простих доступних засобів.
Дивіться відео про те, як швидко охолонути в спеку:
«Перше, що я радила б — це прості, але дієві речі. Наприклад, охолоджуючий патч, який можна зробити вдома з алое та крохмалю», — радить Анастасія Пилипенко.
Рецепт:
«Цей патч можна прикладати до чола, зап’ясть, щиколоток або паху. Алое дає зволоження, а крохмаль утримує вологу», — пояснює лікарка.
«Можна використовувати ментоловий спрей для взуття. Він дає відчуття прохолоди», — каже Пилипенко.
Рецепт простий:
Ще один лайфхак — зробити відбиваючий тент із парасолі.
«На внутрішню поверхню парасольки можна наклеїти алюмінієву фольгу блискучою стороною назовні — це буде відбивати 90% сонячних променів і створювати прохолодну тінь», — радить експертка.
Також Анастасія Пилипенко радить для того, щоб швидко охолодитись пити смузі з кавуна.
«Я його називаю смузі-рятівник і сама використовую», — ділиться рецептом лікарка.
Рецепт смузі:
«Сіль затримує воду і сприяє відновленню електролітів, які ми втрачаємо через піт під час спеки», — пояснює вона.
«Бачу, що багато жінок носять керамічні намиста або браслети. Але чорна кераміка поглинає більше світла і нагрівається швидше», — каже лікарка.
Тому варто віддавати перевагу білій кераміці. А щоб посилити ефект.
«Браслет можна попередньо охолодити в холодильнику 10 хвилин перед виходом. Це дасть приємне відчуття прохолоди на зап’ясті», — радить Пилипенко.
Навіть у розпал міської спеки прості домашні рішення можуть зробити життя комфортнішим і безпечнішим. Як зазначає лікарка, головне — не ігнорувати загрози й вчасно допомагати організму впоратись із тепловим навантаженням.
Вам також може бути цікаво:
«Сніданок з 1+1» — ранкове шоу телеканалу 1+1 виробництва 1+1 Media. Програма триває три години і є найдовшим в Україні ранковим шоу у прямому ефірі. «Сніданок з 1+1» подає новини, розваги, корисні поради та інтерв'ю з цікавими гостями у прямому ефірі. Програма містить декілька ранкових випусків ТСН, повідомляє Вікіпедія.
«Сніданок з 1+1» має власну музичну студію, тому в програмі звучить жива музика. На YouTube канал "Сніданку з 1+1" підписано понад 500 тисяч користувачів.