Що цікавого можна дізнатися:
Коли ми чуємо слово “лінь”, на думку приходить часто тільки негативне забарвлення такого проведення часу. Однак цей процес може мати і інші значення. Наприклад, розглядатися не як постійне відволікання на дріб’язкові заняття, а навпаки. Бути усвідомленим байдикуванням, пише Главред.
Не забути перекус на роботу, забігти до майстра підшити улюблене пальто, купити корм коту, записатись на манікюр - у сучасному світі нескінченних задач ми рідко дозволяємо собі по-справжньому розслабитись. Замість того, щоб зайнятись медитацією душі і тіла, наш вільний час заповнений переключенням між різними відволіканнями, що в результаті робить нас навіть більш втомленими. Однак наш мозок саме у моменти спокою починає генерувати нові ідеї, адже думки мандрують у цікавих напрямках.
Одне дослідження, як пояснює видання Тime, яке періодично відстежувало думки людей під час їхнього блукання розуму, дійшло цікавого висновку.
Зазвичай розум блукає в майбутнє (48% часу), у теперішнє (28%) і в минуле (12%), а решту часу витає у нейтральних думках або взагалі у порожнечі.
«Тime» — щотижневий американський журнал зі штаб-квартирою у Нью-Йорку. Одне з найстаріших та найвпливовіших видань у Сполучених Штатах і світі, з щотижневим тиражем тільки в США близько 4 млн примірників. Журнал також має регіональні філії — так зване європейське, тихоокеанське та азійське видання, пише Вікіпедія.
Хоча самі відсотки не так важливі, це показує, що такі мандрівки думок не є марними.
Бездіяльний розум дозволяє нам виконувати три важливі функції:
Коли наш розум у стані спокою, відпочиває і вся нервова система. Якщо дозволити собі мандрувати думками — у стані «розсіяної уваги», — не потрібно контролювати кожну думку. Це допомагає відновити енергію, завдяки чому ми потім зможемо працювати з більшою зосередженістю. Аби посилити цей ефект, корисно поєднувати відпочинок уваги з приємними та звичними справами, такими як творчі заняття, прогулянка без телефону або біг без музики. Рутинні дії також сприяють виникненню нових творчих ідей.
Дослідження показують, що у стані розсіяної уваги ми думаємо про майбутнє у 14 разів частіше, ніж коли зосереджені. Ми також частіше обмірковуємо свої довгострокові цілі, коли наш розум перебуває у спокої. Виконати ці цілі — це вже інше завдання, але такий «стратегічний відпочинок» дозволяє нам нагадати собі про свої наміри та цілі.
Наш блукаючий розум здатен поєднувати минуле, теперішнє і майбутнє. Це допомагає нам досягати значно більшої кількості творчих інсайтів, ніж у стані концентрації. Наприклад, ви можете згадати ідею, яку прочитали кілька тижнів тому, і побачити, як вона може вирішити вашу поточну робочу проблему. Найбільш нестандартні та корисні ідеї з'являються саме під час розсіяної уваги.
«Найкращі тактики продуктивності — це ті, що, за кожну хвилину, вкладену в них, повертають нам ще більше часу, дозволяючи досягати більшого та працювати ефективніше. Я включаю лінь у цю категорію. Коли ми нічого не робимо, це може виглядати так, наче ми не продуктивні. Але насправді відбувається зовсім протилежне. Скоріш за все, вам варто лінуватись частіше. Чи то для відпочинку мозку, чи для нових ідей, чи для обдумування планів на майбутнє — іноді найкращий спосіб досягти успіху полягає в тому, щоб не робити нічого взагалі», - зазначає видання.
До речі, якщо у вас є бажання трішки побити байдики, то кіноексперти рекомендують ТОП-найкращих нових українських серіалів. Вмикайте і отримайте шанс насолодитися якісним контентом, відкриваючи для себе нові враження.
Інші цікаві новини: