Про що йдеться у матеріалі:
Чай — найпопулярніший напій у світі після води. Однак, суперечки про те, який чай все ж корисніший для людини - гарячий чи холодний, тривають роками. Про те, який чай все ж краще пити йдеться у матеріалі видання "Оnly my health".
Главред з'ясував, який чай потрібно пити: гарячий чи холодний.
Гарячий чай традиційно асоціюється з користю для здоров’я. За словами Пріті Тягі, провідного тренера з питань здоров’я, дієтолога та засновниці MY22BMI, при заварюванні гарячою водою з листя чаю вивільняються флавоноїди та антиоксиданти.
«Антиоксиданти, а отже, і їхня користь для здоров’я, зменшуються, якщо дати гарячому чаю настоятися, а потім остигнути», — наголошує вона.
Крім того, гарячий чай позитивно впливає на рівень холестерину.
«Рівень шкідливого для здоров’я холестерину ЛПВЩ, ЛПНЩ і тригліцеридів можна знизити, вживаючи саме гарячий чай», — додає Тягі.
Вона також підкреслює переваги гарячого напою в сенсорному плані, адже смакові рецептори краще сприймають аромат і смак гарячого чаю, а не холодного.
Холодний чай частіше споживають улітку — як освіжаючий напій. Проте, як зауважує Аман Пурі, фахівець із фітнес-харчування та засновник Steadfast Nutrition, більшість магазинних версій холодного чаю містять багато цукру й фактично не мають поживної цінності.
«Холодний чай з високим вмістом цукру дуже шкідливий для здоров’я, особливо для дітей», - вказує він.
"Only my health" — це індійський онлайн-портал, присвячений здоров’ю та способу життя, який надає інформацію з таких тем, як медицина, фітнес, харчування, домашні засоби, йога, батьківство.
Попри це, Пурі зазначає, що холодний чай із натуральних інгредієнтів також може мати корисні властивості. Наприклад, згідно з дослідженням 2018 року, несолодкий трав’яний чай із кофеїном при низькій температурі виявився кориснішим для серцево-судинної системи, ніж гарячий. Однак, як уточнює експерт, ці дані потребують подальших клінічних підтверджень.
«І гарячий, і холодний чай мають свої переваги. Оскільки немає переконливих клінічних доказів, що один із них суттєво кращий, варто обирати за особистими вподобаннями», — підсумовує Аман Пурі.
Дивіться відео одного із виробників індійського чаю Vahdam India про те, які є міфи щодо вживання цього напою в прохолодному вигляді:
"Багато чаїв з льодом преміум-класу несолодкі або використовують натуральні підсолоджувачі. Холодний чай не є менш корисним для здоров'я, ніж гарячий. Ті ж самі антиоксиданти, ті ж самі переваги, тільки прохолодніші", - йдеться у відео.
Також, експерти радять уникати підсолоджених варіантів холодного чаю, а натомість додавати до напою натуральні підсилювачі смаку — м’яту, корицю чи цитрусову есенцію.
Вам також може бути цікаво:
"Vahdam India" — це індійський бренд преміум-класу, який спеціалізується на виробництві та експорті чаїв, спецій і суперфудів безпосередньо від фермерів до споживачів у понад 130 країнах світу.