Традиції поховання людей значно варіюються в різних культурах і релігіях, відображаючи їхні вірування про смерть, загробне життя, та ставлення до тіла після смерті. Зокрема, в Австрії місце на цвинтарі надається в оренду через обмеженість простору на кладовищах і культурні традиції. Про це розповіла у своєму Instagram маркетолог та гід із Відня Ольга Лучич.
Якщо вам цікаво дізнатись більше про те, що має бути на могилі, рекомендуємо наш матеріал: Хрест чи пам'ятник: що правильно ставити на могилу - більшість і не здогадується.
За словами гіда, Австрія, з її багатою історією та культурними традиціями, пропонує різноманітні підходи до похоронних обрядів.
Однак, землі під цвинтарі у цій країні обмежені, особливо в міських районах, де місця для поховань можуть бути дуже дорогими та дефіцитними.
"Похорони в Австрії коштують дуже дорого, але якщо в тебе є гроші, то ти можеш взяти собі в оренду найкраще місце", - вказує вона.
Гід наголошує, що в Австрії місце для поховання дають не назавжди.
"Його можна взяти в оренду від 10 до 60 років. Коли дія оренди закінчується, то її треба продовжувати. Звичайно, не вам, бо ви вже там, а вашим родичам. Якщо цього не зробити, а це коштує десь від 350 до 700 євро, то на ваше місце поховають когось іншого", - розповіла вона.
Дивіться відео про те, чому в Австрії орендують місце на кладовищі:
Користувачі форуму Reddit коментуючи практику Австрії щодо поховання громадян зазначають, що подібна практика діє в багатьох країнах Європи.
"Ваша сім'я орендує концесію на 99 років, а коли ніхто більше не платить, ваші останки скидають у загальну могилу. Ви уявляєте, наскільки великими були б кладовища, якби вони зберігали могилу кожного протягом століть? Місто, в якому я живу, було засноване в 600 році до н.е., кладовище було б більшим за місто, якби там зберігали по одній могилі для кожного. Це точно. Це не має значення, ти вже мертвий. І якщо ніхто не платить, нікому немає до тебе діла", - вказує користувач із ніком @prince_from_Nigeria.
Reddit - сайт, що поєднує риси соціальної мережі і форуму, на якому зареєстровані користувачі можуть розміщувати посилання на будь-яку вподобану інформацію в Інтернеті і обговорювати її. Як і багато інших подібних сайтів, Reddit підтримує систему голосування за вподобані повідомлення - найбільш популярні з них виявляються на головній сторінці сайту, пише Вікіпедія.
Крім того, користувачі з Австрії наголошують, що така норма поширена майже на всіх кладовищах в Австрії.
"Насправді це норма майже на всіх австрійських кладовищах. Є дуже мало таких, що призначені для вічного поховання, і більшість з них є або приватними для сімей на їхній власній території, або єврейськими кладовищами", - йдеться у повідомленні.
Гід із Відня Ольга Лучич виокремила основні практики поховань, які застосовуються в Австрії.
Кремація є одним із найпоширеніших методів поховання в Австрії. Церемонія може відбуватися в крематорії, де труну спускають у підлогу в кінці церемонії, а сама кремація зазвичай відбувається того ж дня. Після кремації урну з прахом можна поховати на кладовищі або зберігати вдома.
Традиційне захоронення, при якому тіло поміщають у труну і ховають у землю. Цей метод зберігає свої позиції серед консервативних сімей і тих, хто віддає перевагу класичним ритуалам поховання.
Цей вид поховання передбачає розміщення урни з прахом у спеціально відведених природних зонах, таких як ліси або поля. Це екологічний варіант, який стає дедалі популярнішим серед тих, хто прагне залишити мінімальний екологічний слід.
Тіло зберігається у кам’яній крипті замість земляної могили. Крипти можуть бути сімейними або індивідуальними.
Процес перетворення праху померлого в алмази є унікальним і дуже символічним. Такі алмази можуть зберігатися як ювелірні прикраси, зберігаючи пам’ять про близьку людину.
Розвіювання праху у водах Дунаю є популярним варіантом водного поховання.
Аналогічно до захоронення в Дунаї, прах розвіюється у відкритому морі. Це ідеальний варіант для любителів моря і тих, хто хотів би «повернутися» до океану.
Прах перетворюється в інші види дорогоцінних каменів, окрім алмазів. Це новий і творчий підхід до збереження пам’яті про померлого.
Вам також може бути цікаво: