Осінь - пора, в якій як ніколи хочеться закутатися в теплий плед і віддаватися своєму улюбленому заняттю. Деякі вважають за краще робити це наодинці з собою. Для любителів усамітнення в багряно-жовтий сезон існує особливий день - День осінньої самотності 29 вересня. Як впоратися з самотністю і чи потрібно, розбирався Главред.
Про те, коли переводити стрілки годинника на зимовий час, читайте в нашому матеріалі: Переведення годинників на зимовий час 2021 в Україні: дата, чим шкідливий.
У психології термін самотність означає стан комунікативної ізоляції. Іншими словами, людина припиняє спілкування з людьми і перериває соціальні контакти. Іноді стан самотності може також бути викликаний страхом втратити наявний зв'язок з близькою людиною.
Не завжди самотність означає повну ізоляцію від суспільства. Можна відчувати самотність, коли вас оточує тисячі людей, а можна відчувати себе щасливим наодинці з собою. Справжня самотність, це скоріше про роз'єднаність з навколишнім світом і почуття, коли тебе не розуміють.
Не завжди самотність - це погано. Кожен з нас відчуває потребу час від часу відпочити від галасливих компаній і провести вечір (день, тиждень) без спілкування. Психологи схиляються до думки, що почуття самотності нам дано для того, щоб пробудити бажання спілкування з іншими. Як не крути людина -і стота соціальна.
Самотність - це своєрідне перезавантаження для психіки, яке допомагає визначитися з пріоритетами. Також усамітнення корисно:
Крім того, самотність допомагає поліпшити відносини, завести нові знайомства і навіть розпрощатися з людьми, з якими ваші шляхи розійшлися. Усамітнення підсилює творчий потенціал і продуктивність.
Читайте такожОсіння депресія: чому виникає і як з нею боротися
Тривала самотність може спровокувати депресію. Крім того, вона може спровокувати проблеми з серцево-судинною системою і стати причиною розвитку серйозних захворювань від безсоння до хвороби Альцгеймера. Самотні люди можуть мати проблеми з алкоголем і підвищений ризик суїцидальних настроїв.