Електричні плити є чудовими помічниками для господинь і господарів на кухні. Часто такий вид плит обирають у тих випадках, коли кухня невеликих розмірів, адже такі пристрої бувають досить компактними. Але для того, щоб прилад прослужив вам якомога довше і не вийшов з ладу дуже швидко, варто знати, як правильно з ним поводитися і що не можна робити з електричною плитою, щоб вона не зламалася.
Є низка заборон – того, що не можна робити з електричною плитою, щоб вона не зламалася і прослужила вам якомога довше.
Якщо закрити вентиляційні отвори на плиті, то вона може перегрітися. Також всередині плити може накопичитися волога. З часом це може не лише зробити термін служби плити коротшим, а й стати причиною короткого замикання, що є дуже небезпечним.
Плита від цього піддаватиметься максимальному навантаженню, що точно не піде їй на користь. Також постійне готування на максимальних температурах може пошкодити посуд, у якому ви готуєте. Якщо ви звикли вмикати високі температури, то варто частіше давати плиті охолодати у проміжках між готуванням. Також можна взяти собі за звичку знижувати температуру після того, як страва закипіла.
Якщо ви готуєте їжу на інфрачервоній електричній плиті, то не можна її вимикати з розетки одразу після того, як ви закінчити готувати. Потрібно натиснути на кнопку вимкнення, потім почекати пів години і лише тоді витягувати шнур з розетки. Справа в тому, що якщо висмикнути шнур з розетки одразу, то режим охолодження на плиті ще не буде активований. А різке охолодження може пошкодити прилад.
Інфрачервону плиту не можна ставити близько до стіни, адже тоді тепло від неї не зможе ефективно розсіюватися по приміщенню. Якщо прилад стоятиме занадто близько до стіни, там накопичуватиметься тепло і може з’явитися цвіль.
Якщо під час приготування їжі плита забруднилася, краще помити її одразу після охолодження приладу. Залишені на довгий час забруднення потім буде набагато важче видалити.
Але водночас варто запам’ятати, що не можна мити плиту, поки вона не охолоне.
Якщо ви хочете, щоб плита прослужила вам якомога довше, потрібно поводитися з нею обережно, щоб не допустити механічного пошкодження склокерамічної поверхні.
Вас також може зацікавити: