Високосний рік приходить до нас кожні чотири роки.
Його ще називають рік Касьяна. Це пов'язано з легендою про святого Касьяне і святого Миколая (докладніше можна дізнатися в нашому матеріалі 22 травня – яке свято сьогодні: чим допомагає Святий Миколай).
Деякі вважали, що попередній був високосним. Ан ні! 2020 – високосний рік, 2019 – ні. Попередній такий рік був у 2016 році. Наступний чекає в 2024 році.
Від звичайного високосний рік відрізняється кількістю днів: 366 днів замість більш звичних 365-ти (за рахунок «зайвого» дня подовжується лютий). А ще – кількістю забобонів.
Основні прикмети у високосний рік пов'язані з грошима і сім'єю. Заміж у високосний рік можна виходити? А чоловікам – можна одружуватися у високосний рік? Чи можна народжувати у високосний рік 2020? Чи можна купувати квартиру у високосний рік? Можна робити ремонт у високосний рік? І ще чимало...
Главред розбирався, що не можна робити у високосний рік 2020 – прикмети і забобони.
Якщо коротко, то, по суті, нічого робити не можна. Забобонні люди, мабуть, лише моляться в цей рік і стійко терплять будь-які несподіванки. Цей рік вважається роком епідемій, стихійних лих і воєн.
Що не можна будувати у високосний рік? Теж нічого – ні житло, ні відносини.
А тепер конкретніше:
Вже вагітні жінки, до речі, до самих пологів у високосний рік не стрижуться – щоб побороти погані прикмети.
Читати такожВезіння в справах і гроші – сприятливі дні для стрижки в березні 2020
У високосний рік не купують нічого на смерть (одяг, в якій людина хотіла б бути похованою, місце на кладовищі тощо), щоб не наблизити свою кончину. Ще – не підбирають нічого круглого з землі, в тому числі ягоди-гриби (особливо на Івана Купала) та інше. Це, вважається, теж не до добра.
Виття собаки в цей рік вважається особливо поганим знаком. В цілому про цій прикметі читайте в нашому матеріалі Чому не можна, щоб собака вив: прикмети і заговір.
У високосний рік навіть не колядують.
Про те, як всі ці заборони обійти – читайте в нашому матеріалі Правда про високосний рік 2020: що не можна робити і як обійти заборони.
А заодно нагадаємо, що Церква – ні православна, ні католицька – подібні прикмети не підтримує: обряди вінчання і хрещення із задоволенням проводить, колядки благословляє і радить покладатися на волю Божу, а не стежити за всілякими «знаками долі» і виправдовуватися «нещасливим» роком або «невдалими» цифрами.