Яке церковне свято в Україні відзначають 29 жовтня та які особливості воно має для українців. У матеріалі ви дізнаєтесь про особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись цього дня.
Главред зібрав корисну інформацію про те, що дозволено і категорично заборонено робити у день святої преподобномучениці Анастасії.
29 жовтня відзначають такі свята:
За новим церковним календарем, 29 жовтня в Україні відзначають день святої преподобномучениці Анастасії.
Із переказів відомо, що Анастасія була праведною жінкою, яка жила в ІІІ столітті. Вона народилася в Римі, але після смерті своїх батьків переїхала до Єгипту. Все своє життя вона присвятила служінню Богу і допомагала бідним і хворим. Анастасія була відома своєю духовною силою і здатністю зцілювати. Вона також була відома своєю вірністю Христу, навіть у важкі часи гонінь на християн. Її мученицька смерть стала символом віри і мужності. Нині вона вважається заступницею жінок, а також покровителькою тих, хто страждає від різних недуг.
Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері «російського світу». Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
29 жовтня свої іменини відзначають власники таких імен як Олексій, Андрій, Опанас, Василь, Віктор, Євген, Іван, Кирило, Микола, Павло, Пилип, Анастасія, Ганна, Марія.
Більше цікавих новин: