Свято Преображення Господнього - це одне з дванадцяти головних церковних свят року. Православна церква відзначає його 19 серпня, тобто Преображення Господнє 2020 святкується в середу.
Цього дня всі православні християни згадують, як Ісус явив свій істинний - божественний - лик своїм апостолам на горі Фавор неподалік від Назарета. Своїм вчинком Спаситель хотів підбадьорити своїх послідовників (тому що попереду їхню віру чекали великі випробування) - а заодно показати, як християнська віра перетворює душу людини, робить її світліше і краще.
Читати такожЯкого числа Яблучний Спас 2020 року - що потрібно знати про свято
Саме свято випадає на 19-е число - але у нього є один день передсвята (це 18 серпня), а потім ще і сім днів віддання свята (тобто по 26 серпня). Всі ці дев'ять днів на богослужінні в церквах священики читають молитви і співи, що присвячені саме святу Преображення.
В один день з Преображенням відзначається й Яблучний Спас.
Примітно, що з точки зору історії, Преображення Господнє сталося незадовго до смерті Спасителя на хресті, тобто в лютому або в березні. Однак святкується ця подія саме в серпні (і на відміну від тієї ж Пасхи, що встановлена на честь воскресіння Христа, - має фіксовану дату).
Читати такожЯк святкувати Яблучний Спас - традиції і кращі рецепти За старих часів свято Преображення було ще й Святом збору врожаю. Тобто церква і простий народ затвердили цю дату для Преображення - на честь того, що в серпні перетворюється і природа (вважається, що із Другого Спаса літо змінюється на осінь), а також як подяку Богові за посланий врожай.
Саме отриманий урожай і освячується на Яблучний Спас.
Читайте такожЗі святом Преображення Господнє - чудові листівки та тексти-привітання19 серпня під святковий дзвін християни несуть святити до церкви яблука, виноград, мед та інші плоди.
На стіл подають пісні страви (триває Успенський піст 2020) - із рибою та олією, з яблуками, з медом. Дорослим дозволяється вино.
В Преображення Господнє не можна працювати (крім як готувати їжу та збирати в саду і городі врожай), лаятися і бажати комусь зла. Під забороною і веселощі: будь-які нечувані веселощі під час посту - це табу.
Також не можна вбивати комах, особливо мух. Більш того, за прикметою, якщо на людину муха сіла двічі - це обіцяє їй удачу на цілий рік.