Ви дізнаєтеся:
Вже ось-ось в Україні відзначатимуть одне з найважливіших церковних свят - Медовий Спас, або Маковія. Ще у народі кажуть Перший Спас. Через перехід Православної церкви України на новий календар, серед українців виникає плутанина із датами. Главред вирішив зʼясувати, коли Маковія у 2025 році та чого не можна робити у церковне свято.
Традиційно на Маковія у храмах освячують воду, мед нового врожаю, мак та букети-обереги - маковійчики (зібрані з польових квітів, маку, колосків та лікарських трав). У цей день люди благословляють урожай і висловлюють свою подяку Богу. Після освячення меду, ним пригощають своїх рідних та друзів. Мед вважається особливо цілющим.
До свята заведено випікати пиріжки, печиво або булочки з маком. Також наші бабусі вірили, що на Медовий спас вранці треба натщесерце випити освячену воду. Вони вважали це дуже хорошим знаком та ритуалом.
Після переходу на новий календар Медовий Спас, або Маковія, українці святкуватимуть 1 серпня — на 13 днів раніше, передає портал РБК-Україна.
Також змінилися дати й інших Спасів:
Працювати на Маковія забороняється. Також краще відкласти прибирання в домі. Не варто вишивати, шити, в’язати.
Від гучної музики та веселощів церква рекомендує утриматися. У цей день краще не їсти м’ясо, молочні та рибні продукти. А ще не варто вживати алкогольні напої.
Важливо не відмовляти у допомозі оточуючим. Вважається, що допомога іншим у цей день принесе благословення.
Раніше настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці села Крупа Ієрей Максим Очабрук розповідав про історію свята Маковія.
Читайте також:
РБК-Україна — українське інформаційне агентство. Засноване 2006 року як підрозділ російського медіахолдингу РБК (скорочення від «РосБізнесКонсалтинг»), але 2010 року агенція «РБК-Україна» вийшла зі складу російського холдингу, а 2015-го повністю перейшла під контроль українського медіабізнесмена Йосипа Пінтуса. 29 січня 2016 року російський холдинг «РБК» намагався оскаржити в суді використання бренду «РБК», проте програв справу. З квітня 2014 року ІА «РБК-Україна» позиціонується як незалежна компанія, яка не має стосунку до російської структури, пише Вікіпедія.