Трійця або П'ятидесятниця на честь Святого духа – одне з найбільш шанованих християнських свят поряд з Різдвом і Великоднем. Коли і як будемо її святкувати в 2022 році, розібрався Главред.
Про те, коли православні святкуватимуть Вознесіння Господнє, читайте в нашому матеріалі: Коли Вознесіння Господнє 2022: дата, традиції і заборони дня.
Традиційно православна церква відзначає Трійцю на 50-й день після Дня Воскресіння Христового. Цей день є двунадесятим святом. У 2022 році день Трійці випадає на 12 червня (неділя).
Свято Трійці є державним і принесе українцям додатковий вихідний. Так, ми будемо відпочивати три дні: 11, 12, 13 червня.
У ніч перед Святою Трійцею відбувається Божественна літургія і вечірня. На них згадують явище апостолам Духа Утішителя. Читаються молитви про послання Духа Святого, Духа премудрості і Духу розуму.
Згідно з переказами, святий Дух зійшов до своїх учнів у вигляді вогненних язиків. Це символізує потужну силу стихії, яка здатна обпалити гріхи і очистити душі увірували.
Свято Трійці нагадує християнам усього світу про три обличчя Бога і шанування Отця, Сина, Святого Духа. Також цей день означає народження Церкви Христової.
Читайте такожПравославний календар на червень 2022: Вознесіння Господнє, Трійця, Петрів піст - важливі дати
У день П'ятидесятниці наші предки після богослужіння відвідували рідних, підносячи їм подарунки у вигляді частування на святковий стіл. На стіл подавали коровай, запечену курку, страви та напої з ягід. Обов'язково стелили нову скатертину - символ достатку і достатку.
Молодь влаштовувала забави з піснями і жартами. На вечорницях молоді люди доглядали собі пару. Незаміжні дівчата в цей день кидали вінки на воду і дивилися, як вони пливуть. Рівний рух - до швидкого заміжжя.
Вважалося, що трави, освячені на Трійцю, мають чудодійну силу. Ними встеляли житло і ставили біля ікон. Прикрашали будинок травами і гілками клена, липи, дуба і берези. Верба і осика - до нещасть.
Наші предки шанували традиції і чітко слідували табу цього дня, щоб не накликати біду. У день Трійці не можна:
Читайте також: