Як відзначаються Покрова Пресвятої Богородиці 2020 і що можна робити

Покрова Пресвятої Богородиці 2020 - дата, прикмети, молитва / подробиці

Якого числа Покрова Пресвятої Богородиці в 2020 році, що не можна робити на Покров і що можна, головні прикмети і традиції – в матеріалі Главреда.

Покрова Пресвятої Богородиці - одне з головних свят у православ'ї.

А Покрова в Україні - це ще й свято козаків і захисників країни. Тому святкується цей день на державному рівні – масштабно і масово.

Якого числа Покрова Пресвятої Богородиці в 2020 році, що не можна робити на Покров і що можна, головні прикмети і традиції, з'ясував Главред.

  1. Покрова Пресвятої Богородиці - якого числа дата в 2020 році
  2. Покрова - вихідний у 2020 році
  3. Традиції та прикмети на Покрову
  4. Молитва на Покрова

Покрова Пресвятої Богородиці - якого числа дата в 2020 році

Покрова Пресвятої Богородиці у 2020 році відзначать у середу. Дата у свята фіксована - це завжди 14 жовтня. Детальніше про церковні свята місяця читайте в нашому матеріалі Точний церковний календар на жовтень 2020 - коли Покров день 2020.

Також 14 жовтня – свято День захисника України. Цього дня відзначають і День українського козацтва.

Читайте такожЩо робити на Покрову, щоб вийти заміж і розбагатіти

Покрова - вихідний у 2020 році

На Покрову 14 жовтня встановлено офіційний вихідний в Україні. Напередодні, 13-го числа, працівників державних установ чекає ще й укорочений робочий день: вони працюють на 1 годину менше.

Відтак наступний робочий тиждень в Україні буде полегшеним.

Читайте такожПокрова Пресвятої Богородиці - привітання і картинки зі святом

Традиції та прикмети на Покрову

У народі свято прозвали Друга Пречиста. У це свято закінчувалися сільськогосподарські роботи - і починався сезон весіль.

За повір'ям, хто з дівчат першою поставить Богородиці свічку в храмі цього дня - та швидше за всіх і заміж вийде.

А незаміжні дівчата на Покрову символічно покривали голову хусткою - щоб заручитися допомогою Богородиці в пошуках судженого.

Також "покров" символізує перший сніг: найчастіше саме в цей день сніг вкривав землю в перший раз. Є навіть приказка: "Покров криє землю то листом, то снігом".

Погода на Покрову показує, якою буде зима цього року:

Головна традиція на Покрову - сходити до церкви і помолитися Пресвятій Богородиці.

У церковному розумінні Покрова - це заступництво Пресвятої Діви Марії перед Господом, що всі християни знаходяться під її опікуванням.

Історія свята Покрови пов'язана якраз із прикладом такої допомоги від Богородиці. Одного разу під час ворожої облоги Константинополя святому Андрію було видіння про те, як Пресвята Мати Божа простерла свою хустку (по-грецьки – омофор, а по нашому – покров) над обложеним містом. І після цього вороги відступили.

На Покрову, 14 жовтня, немає посту – якщо свято не випадає на пісні дні (середу або п'ятницю). Але навіть по середах і п'ятницях на честь такого великого свята дозволяється послаблення в їжі: можна їсти рибу.

Молитва на Покрова

Днесь, благовірнії людие, світло святкуємо, осеняеми твоїм, Богомати, пришестям, і до твого взирающе пречистому образу, зворушливо промовляємо: покрий нас чесним твоїм Покровом і визволи нас від усякого зла, молящі Сина Твого, Христа Бога нашого, врятувати душі наша.

Новини заразКонтакти