Яке церковне свято в Україні відзначають 2 листопада та які особливості воно має для українців. У матеріалі ви дізнаєтесь про особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись цього дня.
Читайте також матеріал Главреду: Гороскоп на сьогодні 2 листопада: Дівам - великий успіх, Стрільцям - невдача.
Главред зібрав корисну інформацію про те, що дозволено і категорично заборонено робити у день святих мучеників Ахиндина, Пигасія, Афтонія, Єлпидифора і Анемподиста.
2 листопада відзначають такі свята:
За новим церковним календарем, 2 листопада в Україні відзначають день святих мучеників Ахиндина, Пигасія, Афтонія, Єлпидифора і Анемподиста.
Відомо, що цього дня вшановують пам'ять християнських святих, які постраждали за свою віру у III столітті в Персії. Ахиндин був одним із основних мучеників, який не захотів зректися своєї віри під тиском гонінь. Він був готовий прийняти смерть, але не відмовитися від християнства. Пигасій також сумлінний вірянин, який стійко витримував всі катування і знущання. Його приклад служив натхненням для інших християн.
Афтоній був мучеником, який також став свідком Христової віри до кінця. Його страждання символізують вірність і незламність духу. Єлпидифор - згадується серед мучеників, які піддавалися жорстоким випробуванням, але також залишилися непохитними у своїй вірі до кінця життя. Анемподист святий, який разом з іншими мучениками демонстрував, що готовий віддати своє життя заради віри в Христа.
Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері «російського світу». Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
2 листопада свої іменини відзначають власники таких імен як Костянтин.
Більше цікавих новин: