Свято 30 червня має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.
Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити на Собор 12-ти апостолів.
Вас також зацікавить матеріал: Гороскоп на липень 2024: Близнюки стануть щасливчиками місяця - що на них чекає.
В Україні та світі 30 червня відзначають такі свята:
За новим церковним календарем, 30 червня в Україні відзначають день Собор 12-ти апостолів. Це свято також називають ще Дванадцяти апостолів або Другий Великдень.
Зазвичай у цей день вшановують найближчих учнів Ісуса Христа, які були проповідниками християнства. До списку дванадцяти апостолів входили: Петро та його брат Андрій, Іоанн Богослов з братом Яковом, Левій, Варфоломій, Матвій з братом Яковом Алфєєвим, Фаддей, Фома, Симон та Іуда Іскаріот. Останнього, після того, як він зрадив Ісуса Христа, замінив апостол Матвій.
Цей день варто присвятити духовному зціленню та помолитись святим апостолам.
Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері «російського світу». Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
30 червня свої іменини відзначають власники таких імен як Єлізар, Іван, Митрофан, Назар, Петро, Ян, Марія, Марта, Марфа, Софія.
Більше цікавих новин: