21 березня - день, який має особливе духовне значення: церковне свято, яке має свої особливі традиції та звичаї, яких варто дотримуватись.
Дізнайтеся, що дозволено і заборонено робити в день святого преподобного Якова.
В Україні та світі 21 березня відзначають такі свята:
За новим церковним календарем, 21 березня в Україні відзначають преподобного Якова, єпископа Катанського. Про святого Якова відомо небагато із різних писань. Він із юних літ вподобав постницьке життя, став монахом й смиряв плоть свою, постом та молитвою. Преподобний Яков писав Божественні книги. У роки ж іконоборців потерпів багато горя: гоніння, вигнання, невимовні біди, голод і спрагу, й багато іншого. У тих муках і в лютому томлінні віддав свою блаженну душу у руки Бога.
Реформа церковного календаря в Україні - процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
21 березня День Ангела відзначають власники таких імен як Володимир, Кирило, Серафим, Хома, Яків.
Більше цікавих новин: