Церковне свято 16 травня: що заборонено робити на святого Феодора

Яке свято 16 травня / колаж: Главред, фото: pomisna.info, unsplash

Що не можна робити у церковні свята - Главред зібрав корисну інформацію про релігійне свято, яке відзначають 16 травня.

Свято 16 травня має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити на преподобного Феодора Освяченого.

Яке свято 16 травня

В Україні та світі 16 травня відзначають такі свята:

Церковне свято 16 травня

За новим церковним календарем, 16 травня в Україні відзначають та вшановують преподобного Феодора Освяченого. Із переказів відомо, що святий Феодор жив у IV столітті в Єгипті. Народився преподобний у багатій родині, однак, коли йому виповнилось 14 років, він пішов з дому і приєднався до монастиря, де став учнем Пахомія Великого. Феодор дав обітницю зречення від світу і згодом був поставлений головним на будівництві Тавенніської обителі.

Після того як помер святий Пахомій Феодор залишився керувати монастирем і став очільником всіх Фіваїдських обителей. Він був першим, кого висвятили в священики у своїй обителі, тому отримав ім’я Освячений. Феодор мав дар дивотворення і помер у глибокій старості.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері «російського світу». Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Чого не можна робити 16 травня

День Ангела 16 травня

16 травня свої іменини відзначають власники таких імен як Микола, Павло, Петро, Тимофій, Уляна, Юліана.

Більше цікавих новин:

Новини заразКонтакти