15 серпня відзначають свято, яке має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.
Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день Успіння Пресвятої Богородиці.
В Україні та світі 15 серпня відзначають такі свята:
За новим церковним календарем, 15 серпня в Україні відзначають день Успіння Пресвятої Богородиці.
Успіння Пресвятої Богородиці - це день закінчення земного життя святої Діви Марії, матері Ісуса Христа, яке відзначають 15 серпня. Тоді існувала традиція, яка походить із церковнослов'янської мови, яку називають успінням, а не смертю. Згідно із переказами відомо, що цього дня апостоли зібралися в Єрусалимі для прощання і поховання Богородиці.
Також відомо, що Києво-Печерська ікона Успіння Пресвятої Богородиці - одна з найдавніших святинь. До заступництва Богородиці через ікону вдавалися багато людей: щоб вона допомогла вистояти облогу, просили зцілення та допомоги.
Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері «російського світу». Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
15 серпня свої іменини відзначають власники таких імен як Аарон, Олександр, Олексій, Опанас, Георгій, Єгор, Юхим, Ібрагім, Іван, Ілля, Костянтин, Кузьма, Леонтій, Микола, Петро, Сава, Сергій, Теодор, Тихін, Федір, Ян.
Більше цікавих новин: