Гігієна сну привернула велику увагу в медичних колах, оскільки люди проводять третину свого життя в ліжку.
Вважається, що сон оголеним може поліпшити якість відпочинку недосипаючих людей, а також поліпшити здоров'я і зовнішній вигляд шкіри, пише Expess.co.uk.
Однак стан постільних речей не менш важливо для вашого здоров'я. У той час як багато досліджень підтверджують переваги сну голим, один американський лікар припускає, що газ, що містить мікробів, може забруднити ваші простирадла.
Читати такожСимптоми раку крові: ознака уві сні, який може сигналізувати про смертельну хворобу
Ентоні Юн, доктор медицини, пластичний хірург з Детройта, який регулярно публікує в TikTok відеоролики про медичні питання.
У своєму останньому пості медик сказав: "Ось чому ніколи не слід спати в оголеному вигляді. В середньому людина виділяє гази від 15 до 25 разів на день, і це може статися, поки ви спите. Наукове дослідження довело, що кожен раз, коли ви виділяєте газ, ви розпилюєте невелику кількість фекалій. Це правда.
Відео, яким поділився популярний пластичний хірург, було переглянуто на YouTube 8,2 мільйона разів.
Доктор Юн, який отримав прізвисько американського холістичного пластичного хірурга, додала: "для жінок - якщо ваш гінеколог велить вам спати без нижньої білизни, послухайте його. Хлопцям-Натягуйте перед сном тугі трусики. І регулярно міняйте простирадла.»
Хоча медик не уточнив, про яке дослідження він мав на увазі, дослідження BMJ в 2001 році було спрямоване на визначення того, чи є метеоризм викликаним мікробами або має неприємний запах.
Говорячи про дослідження, автор статті доктор Карл Крушельницький сказав: "Все почалося з запиту медсестри, вона хотіла знати, чи не заражає вона операційну, в якій вона працювала, метеоризмом в стерильному середовищі під час операцій.
Дослідник провів експеримент, попросивши колегу направити вихлоп прямо на дві чашки Петрі з відстані п'яти сантиметрів, коли він був повністю одягнений, але в брюках.
За ніч в чашці Петрі виросли видимі грудочки двох типів бактерій, які зазвичай мешкають в кишечнику або на шкірі.
Доктор Крушельницький зазначив, що вітер, що пройшов через одяг, не викликав зростання бактерій, припускаючи, що одяг діє як фільтр.
Доктор Крушельницький додав: "Ми прийшли до висновку, що кишкова зона в другій чашці Петрі була утворена самими газами.
"Здається, що гази можуть викликати інфекцію, якщо випромінювач оголений, але не в одязі.
«Але результати експерименту не слід вважати тривожними, тому що жоден з видів бактерій не є шкідливим. Фактично, вони схожі на» дружні »бактерії, що містяться в йогурті".
Мертві клітини шкіри, піт, слина також можуть викликати розмноження мікробів на простирадлах. Лабораторні тести показують, що наволочки можуть містити в 17000 разів більше колоній бактерій, ніж зразки, взяті з туалету.
Крім того, дослідження показали, що людське тіло скидає понад 500 мільйонів клітин шкіри щодня, які можуть накопичуватися на простирадлах під час сну.
Це може залучити пилових кліщів, які скидають випорожнення, які можуть викликати алергію, астму і викликати запалення надлишків.