У медицині діє правило, згідно з яким лікар може відмовитися від лікування будь-якого пацієнта.
В яких ситуаціях у медиків немає вибору розповів медичний адвокат, юрист Олександр Гришаков.
Згідно з сучасним українським законодавством, лікарі не можуть відмовити в лікуванні пацієнта в невідкладному стані. Кожен медик має право відмовитися від роботи з пацієнтом, якщо той не виконує медичні вказівки, порушує рекомендації, тощо. Однак є випадки, в яких медпрацівники залишаються без вибору.
Читайте такожКому не страшний коронавірус: лікар назвав три типи імунітету
"У кожного лікаря є право відмовитися від пацієнта, від надання медичної допомоги. Однак є винятки. Відповідно до закону про охорону здоров'я передбачено, що лікар може відмовитися від пацієнта, який порушує рекомендації, режим медичної допомоги, окрім випадків, коли пацієнт перебуває у невідкладному стані", - зазначив юрист в ефірі телеканалу Україна 24.
Серед випадків, визнаних невідкладними, виділяють:
У таких ситуаціях лікар зобов'язаний надати медичну допомогу.
"Якщо пацієнт знаходиться повністю у свідомому стані, ходить своїми ногами, розуміє всю ситуацію, то в цьому випадку лікар невідкладної допомоги може відмовитися від надання медичної допомоги, навіть приїхавши за викликом цього пацієнта", - заявив Гришаков.
Як писав Главред, вчені виявили, що ризик високого кров'яного тиску пов'язаний з еректильною дисфункцією. Гіпертонія може привести до потовщення кровоносних судин, що зменшує кровотік.