Останнім часом все частіше і частіше батьки відмовляються прищеплювати дітей - через надумані, невірні та вкрай небезпечні забобони.
Портал Рубежі здоров'я склав топ-3 найпоширеніших міфів про вакцинацію.
Міф №1. Вакцинація не повністю безпечна для здоров'я. Майже всі вакцини вводяться за допомогою уколу, який може викликати біль, почервоніння і набряклість в місці ін'єкції. Іноді побічні ефекти виражаються підняттям температури або алергічною реакцією. Але обходитися без вакцинації набагато більш небезпечно.
Міф №2. Вакцини не працюють так, як слід.
Оскільки деякі види вакцин винайдені та використовуються вже більше півстоліття, то більшість молодих батьків не знають про хвороби, які вони запобігають. Тому-то вони так легковажно ставляться до питання щеплення своїх дітей, знаходячи при цьому масу безглуздих і лженаукових доводів. Але вакцину працюють і сьогодні. Достатньо лише проводити вакцинацію згідно із затвердженим графіком.
Міф № 3. Можна самостійно вибирати, яку щеплення робити, а яку ‒ ні.
Зараз дітей, згідно з правилами МОЗ, потрібно прищеплювати від десяти захворювань: гепатиту Б, туберкульозу, правця, кашлюку, паротиту, кору, краснухи, поліомієліту, дифтерії, гемофільної інфекції. Єдине захворювання, проти якого більше не робиться вакцинація - це віспа. Всі інші хвороби як і раніше несуть небезпеку для здоров'я дітей.