Регулярні заняття плаванням покращують когнітивні функції головного мозку, а також формують в ньому нові нейронні зв'язки. Таке навантаження допомагає відновитися після стресу, повідомляється в статті доктора Сіни Метью - доцента нейробіології з Університету Марді Хардін-Бейлор, повідомляється у виданні The Conversation.
Метью заявила, що плавання є найбільш корисним аеробним навантаженням для мозку і пам'яті. За цим показником воно перевершує пробіжку або їзду на велосипеді. Більшу частину досліджень, присвячених впливу плавання на мозок, провели на щурах, оскільки ці гризуни мають значну генетичну і анатомічну схожість з людьми.
В результаті одного з таких випробувань вчені визнали, що плавання стимулює певні мозкові шляхи. Вони здатні пригнічувати запалення в гіпокампі, а також перешкоджати апоптозу — процесу програмованої загибелі клітин. Плавання також збільшує виживання нейронів і зменшує когнітивні наслідки старіння.
Через тиждень вчені помітили - короткострокова і довгострокова пам'ять щурів покращилася, оскільки вони стали допускати все менше помилок при проходженні лабіринту. В результаті дослідження фахівці припустили, що плавання можна використовувати як спосіб відновлення навчання і пам'яті, пошкоджених через нервово-психічними захворювань у людей.
Читайте такожСхуднення і зняття стресу: як плавання впливає на організм
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що колектив італійських і японських вчених склав топ-3 суперпродуктів, які значним чином покращували роботу головного мозку.
До того вчені пояснили, чим корисний шоколад для здоров'я серця і мозку. Лікар-дієтолог Оксана Скиталінська розповіла, які продукти покращують пам'ять.