Однією з головних причин катастрофічно великої кількості смертей від грипу є ризик бактеріальної пневмонії.
Як пише MedicalХpress, вчені з Каролінського інституту дійшли висновку, що важливу роль у цьому відіграють суперінфекції, а саме пневмококи. Грип викликається вірусом, але найбільш частою причиною смерті є вторинна бактеріальна пневмонія, а не сам вірус як такий. Перенесений раніше грип підвищує чутливість до пневмококових інфекцій.
Дослідники за допомогою тваринної моделі визначили викликані грипом зміни в нижніх дихальних шляхах, які впливають на зростання пневмококів в легенях.
Читати такожЩеплення від грипу здатне захистити і від COVID - 19-вчені
Різні поживні речовини та антиоксиданти під час грипу просочуються з крові в легені, створюючи там сприятливе середовище для росту бактерій. Пневмококи адаптуються до запалення, збільшуючи виробництво протеази HtrA, яка дозволяє їм "захопити" нижні дихальні шляхи.
Розуміння цього механізму дає можливість для пошуку нових методів лікування подвійних інфекцій. Один з варіантів - використання інгібіторів протеази HtrA.
Вчені припускають, що запальні процеси в легенях, викликані коронавірусом, теж можуть сприяти розвитку бактеріальних інфекцій.