Японські медики-вчені розкрили новий механізм функціонування вірусу SARS-CoV-2 в організмі людини й особливостей протікання викликаної їм інфекції COVID-19.
Результати дослідження були опубліковані в журналі Scientific Reports. Як з'ясували вчені, в разі, якщо тяжкість прояву симптомів COVID-19 точно залежить від віку пацієнта, то варіант того, як кількість прожитих років впливає на сприйнятливість до цієї інфекції, детально не вивчалося раніше.
Колектив японських вчених проаналізував статистичні дані щодо смертності від коронавірусної інфекції в трьох країнах - Італії, Іспанії та Японії. З'ясувалося - вік може впливати як на тяжкість протікання захворювання, так і на ризик зараження.
Для того, щоб визначити, на який з цих параметрів впливає вік, вчені провели дві серії моделювань. У першому варіанті симуляції вік впливав на сприйнятливість до SARS-CoV-2, але не відбивався на тяжкості хвороби та смертності. А в другому все навпаки - не позначався на ймовірності захворіти, але впливав на хід хвороби та шанс загинути.
Результати моделювання, як стверджують вчені, виявилися близькі до реальних тільки в другому випадку. Якщо люди різного віку мали неоднакову сприйнятливість до SARS-CoV-2, то картина в симуляції виходила абсолютно нереалістична. Таким чином вчені зробили висновок, що діти, підлітки, дорослі й літні люди при схожих умовах мають ідентичні шанси заразитися. Якщо відмінності й є, то вони невеликі.
Читати такожВчені з'ясували, чи впливає вік на шанси заразитися коронавірусом