Якщо ви підхопили застуду, швидше за все, у вас болить горло, є нежить і головний біль, і це лише деякі симптоми. Симптоми застуди зазвичай тривають від семи до 10 днів у дорослих і від одного до двох тижнів у дітей. Ось скільки часу потрібно вашому організму, щоб боротися з вірусом застуди, який вас заразив.
Існує більше 200 вірусів, що викликають застуду. Це може пояснити, чому багато дорослих хворіють від двох до трьох застуд на рік, а діти - від семи до восьми.
Якщо ви або ваша кохана людина захворіли на застуду, ось чого очікувати протягом наступного тижня або близько того і що ви можете зробити, щоб тим часом відчути себе краще.
Читати такожЯк відрізнити коронавірус від грипу-конкретні поради від доктора з США
За даними клініки Майо, незалежно від того, вдихнули ви інфекційні частинки від чхання або не мили руки після дотику до інфікованої поверхні, ви почнете відчувати симптоми застуди через один-три дні після контакту.
Після цього ви можете розбити застуду на кілька етапів, які описують тип і тяжкість очікуваних симптомів:
Чхання і свербіж або біль у горлі зазвичай є першими симптомами, які ви відчуваєте, якщо у вас вірус застуди.
У міру прогресування симптомів з носа почне текти і може відчути закладеність носа.
До теперішнього часу серйозність ваших симптомів досягла піку, і саме тоді ви, ймовірно, відчуєте найгірше. У вас може навіть піднятися температура або з'явитися озноб.
Кашель-ознака того, що застуда вляглася. Ви все ще можете відчувати себе перевантаженими і втомленими в останні дні хвороби, але ви наближаєтеся до кінця страждань.
Важливо відзначити, що це типова часова шкала того, що ви можете перенести, але не всі відчувають застуду однаково.
"Різні люди, як правило, мають різну сприйнятливість; у деяких з'являється більше симптомів в носових пазухах, легенях або вухах», - говорить Тімоті Лерд, доктор медицини, сімейний лікар. «Групи зі слабкою імунною системою-діти, вагітні жінки та люди похилого віку - можуть мати більш серйозні симптоми та потенційно більш тривалі курси.
Ви повинні зуміти позбутися від вірусу застуди самостійно. Однак зверніться до лікаря, якщо через 10 днів симптоми погіршаться або стануть більш серйозними. Наприклад, неконтрольована блювота або діарея або задишка - ознаки того, що вам слід звернутися за медичною допомогою.
Лерд також попереджає про більш серйозні інфекції, такі як грип та пневмонія, які мають схожі симптоми і можуть бути помилково прийняті за застуду.
Діти більш сприйнятливі до застуди і щорічно хворіють вдвічі більше, ніж дорослі, в основному тому, що вони проводять багато часу з іншими дітьми і не завжди дотримуються правил гігієни.
Але симптоми, які може відчувати ваша дитина, зазвичай залежать від його віку.
У немовлят до року застуда зазвичай триває 10-14 днів. Загальні симптоми включають:
Діти у віці від 1 року часто відчувають симптоми застуди протягом 7-10 днів, але можуть зберігатися і до 14 днів. Типові симптоми включають:
На відміну від дорослих, немає конкретних термінів появи симптомів застуди у немовлят. Зазвичай протягом перших трьох днів з моменту появи симптомів у дитини піднімається температура. Їх симптоми досягають піку до третього дня, і вони почнуть відчувати себе краще, починаючи з четвертого дня.
Як і у дорослих, у немовлят і дітей, швидше за все, розвинуться кашель до кінця інфекції. Кашель може тривати кілька днів.
Клініка Майо рекомендує, щоб, якщо вашій дитині менше 3 місяців, ви повинні зателефонувати педіатру, як тільки ви помітите симптоми.
Їх слаборозвинена імунна система робить дітей сприйнятливими до більш серйозних ускладнень, таких як вушні інфекції, інфекції носових пазух і пневмонія, і ваш педіатр може допомогти вам звернути увагу на будь-які попереджувальні ознаки.
Зазвичай застуда проходить сама по собі. Тим не менш, вам слід відвести дитину до педіатра, якщо вона відчуває будь-що з наступного:
Від нежиті немає ліків. Вам просто потрібно почекати.
Тим не менш, є важливі кроки, які ви можете зробити, щоб полегшити симптоми і знайти полегшення в боротьбі з інфекцією:
Дітям до 2 років не слід призначати ліки від кашлю.
Дорослі, як правило, позбавляються від вірусу самостійно і не потребують звернення до лікаря.
З іншого боку, немовлята і діти ясельного віку більше схильні до ризику серйозних ускладнень від застуди через слаборозвиненої імунної системи. Тому важливо уважно стежити за їх станом і звертатися за медичною допомогою, якщо симптоми погіршуються через 3-4 дні.