Вакцина від кору допомагає запобігти кору, епідемічному паротиту і краснухи (німецький кір). Ця вакцина стала величезним досягненням в боротьбі за запобігання цим небезпечним захворюванням.
Проте, вакцина від кору не раз ставала причиною суперечок. Так, в 1998 році дослідження, опубліковане в The Lancet, пов'язувало вакцину з серйозними ризиками для здоров'я дітей, включаючи аутизм і запальні захворювання кишечника.
Зміст
Але в 2010 році журнал відмовився від цього дослідження, пославшись на неетичну практику і невірну інформацію. З тих пір в багатьох дослідженнях були спроби виявити зв'язок між вакциною і небезпечними захворюваннями, але її так і не визначили.
Вакцина від кору захищає від трьох основних хвороб: кору, епідемічного паротиту та краснухи (німецький кір). Всі три захворювання можуть викликати серйозні ускладнення для здоров'я. У рідкісних випадках вони можуть навіть призвести до летального результату.
Симптоми кору включають:
Кір може призвести до пневмонії, вушних інфекцій і пошкодження головного мозку.
Симптоми паротиту включають:
Глухота і менінгіт - можливі ускладнення епідемічного паротиту.
Симптоми краснухи включають:
Краснуха може викликати серйозні ускладнення у вагітних, включаючи викидень або вроджені дефекти.
За даними Центрів по контролю і профілактики захворювань (CDC), рекомендований вік для вакцинації становить:
Перед поїздкою за кордон діти у віці від 6 до 11 місяців повинні отримати як мінімум першу дозу. Ці діти повинні отримувати дві дози по досягненні 12-місячного віку. Діти у віці 12 місяців і старше повинні отримати обидві дози перед такою подорожжю.
Будь-яка людина у віці 12 місяців і старше, яка вже отримала хоча б одну дозу MMR, але вважається підданим більшому ризику зараження паротиту під час спалаху, повинен отримати ще одну вакцину проти паротиту.
У всіх випадках дози слід вводити з інтервалом не менше 28 днів.
Деяким людям протипоказана вакцинація. Серед них ті, хто:
Крім того, ви можете відкласти вакцинацію, якщо ви:
Якщо у вас є питання про те, чи слід вам чи вашій дитині робити щеплення від кору, поговоріть зі своїм лікарем.
Кілька досліджень вивчали зв'язок вакцина-аутизм на основі збільшення випадків аутизму з 1979 року.
Western Journal of Medicine повідомив в 2001 році, що кількість діагнозів аутизму зростає з 1979 року. Однак дослідження не виявило збільшення числа випадків аутизму після введення вакцини від кору. Замість цього дослідники виявили, що зростання числа випадків аутизму, швидше за все, пов'язані зі змінами в тому, як лікарі діагностують аутизм.
Крім того, в дослідженні 2014 року, опублікованому в журналі Pediatrics, було проаналізовано понад 67 досліджень безпеки вакцин в США і зроблено висновок про те, що «переконливість доказів висока, що вакцина MMR не пов'язана з початком аутизму у дітей».
А дослідження 2015 року, опубліковане в Журналі Американської медичної асоціації, показало, що навіть серед дітей, у яких є брати і сестри з аутизмом, не було підвищеного ризику аутизму, пов'язаного з вакциною.
Більш того, Інститут медицини і Всесвітня організація охорони здоров'я згодні з тим, що немає ніяких доказів того, що вакцина від кору викликає аутизм.
Як і багато інших видів лікування, вакцина може викликати побічні ефекти. Однак більшість людей, які отримали вакцину, не відчувають ніяких побічних ефектів. Крім того, «вакцина MMR набагато безпечніше, ніж зараження на кір, епідемічний паротит чи краснуху».
Побічні ефекти вакцини можуть варіюватися від незначних до серйозних:
Якщо у вас або вашої дитини спостерігаються побічні ефекти вакцини, які вас турбують, повідомте про це своєму лікареві.