Названо 10 несподіваних симптомів стресу, про які ніхто не говорить

Стрес впливає на людей по-різному, але є загальні симптоми стресу, які відчуває кожен.

Стрес впливає на людей по-різному, але є загальні симптоми стресу, які відчуває кожен.

Сьогодні кожен відчуває стресові відчуття, що виникають через тиск у повсякденному житті. Стрес впливає на людей по-різному, але є загальні симптоми стресу, які відчуває кожен. Також є симптоми стресу, про яких ніхто ніколи не говорить.

Ось список з 10 несподіваних симптомів стресу, з якими ви, можливо, не знайомі.

Хронічна втома

Відчуття того, що ви весь час хочете спати, може бути ознакою того, що ви відчуваєте стрес. Стрес у повсякденному житті характерний для всіх, але стрес, що викликає хронічну втому, відрізняється. Цей тип стресу викликає постійну емоційну втому. Це може змусити вас завжди відчувати сонливість і втому, тому що хронічний стрес стомлює вас. Він ніколи не вщухає. Стрес від хронічної втоми може бути викликаний різними ситуаціями або роботою, наприклад:

Будь-яка інтенсивна робота, наприклад, поліцейські, медсестри, вчителі або лікарі.

Поговоріть зі своїм лікарем про своє почуття втоми і стресу, який ви відчуваєте. Вони можуть запропонувати вам кілька корисних порад, як позбутися від занепокоєння.

Надмірна емоційність

Стрес може посилити ваші емоції, тому ви відчуваєте себе пригніченим. Такі почуття, як страх, гнів чи розчарування, можуть тримати вас в напрузі. Ви можете відчувати тиск у грудній клітці. Можливо, ви відчуваєте, що ваш світ валиться перед вами. Або може навіть відчувати себе нездатним впоратися з чим-небудь або ким-небудь, наприклад, з роботою, дітьми або вашим чоловіком, через сильний емоційний стрес.

Ось три різних типи стресу:

РЕГУЛЯРНИЙ СТРЕС

Цей стрес може бути викликаний роботою, сім'єю або школою. Цей стрес не є непосильним, і протягом дня ви відпочиваєте від нього.

РАПТОВИЙ СТРЕС

Раптовий стрес виникає через хворобу, втрату роботи або розлучення. Це сильніший стрес, але зазвичай він з часом зменшується.

ТРАВМАТИЧНИЙ СТРЕС

Стрес, який ви відчуваєте в результаті великої аварії, нападу, стихійного лиха, такого як ураган або торнадо. Ви можете відчувати себе надмірно емоційним і нездатним впоратися.

Якщо ви відчуваєте сильний емоційний стрес, негайно зверніться по медичну допомогу. Поговоріть зі своїм сімейним лікарем або психологом, щоб отримати професійну допомогу. Психолог може допомогти вам впоратися зі стресовою ситуацією. Не намагайтеся робити це самостійно.

Випадання волосся

Дослідження показують, що постійний екстремальний стрес може викликати випадання волосся. Деякі захворювання викликають випадання волосся, але якщо ваш лікар перевірив вас на ці захворювання і немає переконливих доказів, то причиною, швидше за все, є стрес. Коли тиск піде, ваше волосся, ймовірно, знову відросте.

Швидко сивіюче волосся

Хронічний стрес може привести до того, що з часом ви посивієте. Ви можете побачити, як це відбувається з обраними посадовими особами, які входять в офіс з темним волоссям, а через чотири роки вони залишають цей пост з передчасною сивиною. Ваша нервова система відповідає за добре відомі реакції «бий або біжи», які впливають на ваш пігмент, що надає волоссю варіації кольору. Гормони стресу призводять до того, що пігментні клітини перестають вироблятися, тому новий пігмент не утворюється, а отже, немає кольору волосся.

Зубний скрегіт

Скреготіння зубами - ознака основного стресу. Це може викликати біль в обличчі або в щелепі. Якщо ви не впевнені, чи скрегочете ви зубами, ось деякі симптоми, які можуть у вас виникнути.

Якщо у вас є ці симптоми або ознаки, зверніться до стоматолога. Вони можуть порадити захисну капу, щоб запобігти скреготіння зубами. Знайдіть способи зняти щоденний стрес за допомогою йоги, вправ або навіть довгих прогулянок на свіжому повітрі.

Хворобливість

Стрес може послабити вашу імунну систему, тому ви весь час хворієте. Якщо ви постійно боретеся з застудою або заражаєтеся усіма вірусами, які виявляються в вашому офісі або школі, велика ймовірність, що ваша імунна система пригнічена. Якщо ви перебуваєте в стані стресу, ваше тіло насторожується, намагаючись відбити загрозу. Це призводить до того, що ваше тіло знижує кількість білих кров'яних тілець і підвищує рівень кортизолу, тому ваше тіло не може боротися з хворобою.

Висипання

Висипання на обличчі можуть бути ознакою стресу. Ваш кишечник страждає від стресу. Це може привести до неправильної роботи вашої травної системи, що призведе до млявості. Коли ваш шлунок не функціонує належним чином, в вашому тілі накопичуються бактерії і токсини, викликаючи такі шкірні проблеми, як екзема або псоріаз.

Відсутність фокусу

Надмірний стрес заважає вам зосередитися на завданнях. Ваш розум блукає. Ви думаєте про речі, які викликають у вас стрес. Якщо через стрес ви не можете зосередитися, спробуйте ці способи, щоб повернутися на правильний шлях.

Слухайте музику. Заспокійлива музика допоможе вам заспокоїтися і зосередитися на завданні. Вибирайте мелодії без слів, щоб не відволікатися на слова пісні.

Запишіть свій стрес: якщо ви викладете свої думки на папір, стрес часто знімається, і ви можете зосередитися на тому, що вам потрібно.

Вставайте і рухайтеся - прогуляйтеся, потанцюйте або зробіть вправи, щоб знизити напругу.

Зателефонуйте нужденному - зателефонуйте тому, хто відчуває труднощі. Іноді зосередження уваги на іншому може допомогти відволіктися від проблем.

Проблеми зі шлунком

Діарея, біль в животі і відсутність апетиту можуть бути симптомами стресу. Ваш кишечник може здуватися, виділяючи додаткову кислоту і викликаючи біль в шлунку. Це іноді називають зв'язком між мозком і кишечником, коли мозок посилає сигнали кишечнику, діючи як нервова система кишечника. Цей дисбаланс може викликати довгострокові проблеми зі шлунком, такі як синдром роздратованого кишечника (СРК), викликаючи запор і діарею. Симптоми стресу в кишечнику також можуть включати:

Дзвін у вухах

Тиннитус або дзвін у вухах іноді є ознакою стресу. Якщо ви перебуваєте в стані сильного стресу, можливо постійне дзижчання, щебетання або дзвін. Це може бути в обох вухах або в одному з них. Ваш мозок реагує на стрес, посилаючи сигнал про те, що є шум, хоча насправді його немає. Це може бути через сильний страху або гнів. Негайно зверніться до лікаря, якщо у вас шум у вухах. Цей стан може бути короткостроковим, але для вашого лікаря вкрай важливо швидко діагностувати проблему, щоб запобігти подальшому пошкодженню.

Новини заразКонтакти