Вчені вперше пов'язали стрес на роботі зі старінням мозку і втратою пам'яті, згідно з новим дослідженням Державного університету Колорадо.
Як повідомляє The Daily Mail, їх висновки відносяться до дуже специфічного виду стресу. За допомогою опитувань про останні місця роботи людей, тестів пам'яті і сканування їх мозку вони виявили зміни в мозку і згадали проблеми у людей, які вважали свою роботу фізично напруженою.
Але, що цікаво, люди, які повідомляли про» фізичний стрес " на роботі, не обов'язково мали трудомістку роботу.
Однак психічний стрес на роботі не був пов'язаний з втратою обсягу в гіпокампі - частини мозку, критично важливої для пам'яті, - або труднощами при виконанні завдань, пов'язаних з пам'яттю.
Дослідники ще не впевнені, чому сприйняття фізичного стресу може призвести до швидшого старіння мозку, але їх робота може пролити світло на «темну сторону фізичної активності», - сказала провідний автор дослідження доктор Ага Бурзінська.
Добре відомо, що стрес руйнує свідомість, але більшість досліджень його наслідків відноситься до хронічного стресу, наприклад занепокоєння з приводу фінансів, проблем зі здоров'ям, жорстоких відносин або расизму.
Сканування мозку, яке зробили вчені, показало, що у тих, чия остання робота була пов'язана з фізичним стресом, гіпокамп менше, ніж у тих, хто повідомляв про психічний стрес на роботі.
І ті ж самі люди з фізичним стресом більше боролися з завданнями, які вимагали від них згадування інформації.
Хоча суб'єкти були когнітивно здоровими на момент дослідження, зміни в мозку та здатність пам'ятати можуть бути ознаками того, що вони стикаються з швидшим зниженням раніше, ніж інші.