Китайський коронавірус з грудня минулого року "крокує" світом і забирає людські життя. Під час тривалих досліджень німецькі вчені виявили частинки вірусу SARS-CoV-2 в нирках, серці, печінці та головному мозку.
Як пише Deutsche Welle, за словами вчених, цей факт може пояснити широкий спектр симптомів COVID-19.
Відзначається, що мікробіологи та судмедексперти вивчили результати розтинів 27 осіб, померлих через COVID-19. Повідомляється, що найбільша концентрація вірусних частинок перебувала в дихальній системі. Водночас сліди SARS-CoV-2 були виявлені у нирках, серці, печінці, головному мозку та крові.
Читати такожРадіти рано: німецький вірусолог попередив про нові виклики через COVID-19
Як заявив керівник дослідницької групи професор Тобіас Хубер, при лікуванні пацієнтів з коронавірусом фахівцям слід брати до уваги можливе ураження інших органів.
Вчені вважають, що виявлення коронавірусу у декількох органах пояснює те, чому при інфікуванні з'являється настільки широкий спектр симптомів, зокрема, часта ниркова недостатність у пацієнтів з COVID-19.
У зв'язку з цим UKE у співпраці з іншими німецькими клініками планують проводити на самому початку хвороби аналіз сечі, аби з'ясувати, чи можуть її зміни вважатися раннім сигналом попередження про важкий перебіг захворювання.
Раніше Главред писав, що станом на ранок четверга, 14 травня, коронавірус COVID-19 заразив ще понад 85 тисяч людей у всьому світі. Число жертв хвороби вже майже досягла психологічної відмітки у 300 тисяч людей.
Також зазначимо, американські вчені назвали ранній симптом захворювання коронавірусом COVID-19, який може говорити про те, що хвороба протікатиме у важкій формі. Мова йде про аносмію або втрату нюху.