Пандемія COVID-19 вдарила по боротьбі зі СНІДом: у ООН та ВООЗ зробили заяву

Світ стурбований тим, що через COVID-19 страждає прогрес по боротьбі зі СНІДом / svit24.net

Близько 12,6 мільйонів хворих на СНІД продовжують очікувати на ліки.

Унаслідок світової епідемії коронавірусної інфекції COVID-19 фактично зупинилася робота щодо боротьби з Синдромом набутого імунного дефіциту. Заплановані на поточний рік показники досягнуті не будуть.

Про це заявили у програмі ООН з питань СНІДу, повідомляє видання The Guardian.

Там відзначили, що програма реалізації допомоги ВІЛ-інфікованим людям практично припинена.

"Навіть досягнуті успіхи можуть бути втрачені, а прогрес може загальмуватися, якщо ми не зможемо діяти", – йде мова у доповіді.

Згідно з даними за 2019 рік, число хворих на Синдром набутого імунного дефіциту у всьому світі нараховувало 38 мільйонів чоловік. Це на мільйон більше, ніж було за рік до цього. У 2019 році лікування отримали понад 25 мільйонів людей. Ще понад 12 мільйонів людей очікують ліків.

Виконавчий директор ЮНЕЙДС Вінні Бьяніма підкреслила, що через пандемію коронавірусу потрібно буде протягом наступних 10 років реалізовувати рішучу програму допомоги інфікованим ВІЛ людям, щоб ліквідувати епідемію СНІДу вже до 2030 року.

У свою чергу у ВООЗ підкреслили, що така інформація є дуже тривожною, а світ повинен зробити все, щоб не дозволити COVID-19 перекреслити всі досягнення по боротьбі зі СНІДом.

Раніше у Міністерстві охорони здоров'я України оприлюднили статистику захворювання на СНІД з початку 2020 року.

Автор: Андрій Ганчук
Новини заразКонтакти