Кальцій-важлива поживна речовина, необхідне вашому організму для виконання багатьох основних функцій.
Кальцій відіграє важливу роль у багатьох основних функціях вашого тіла. Вашому тілу необхідний кальцій для циркуляції крові, руху м'язів і вироблення гормонів. Кальцій також допомагає передавати повідомлення з вашого мозку в Інші частини вашого тіла.
Кальцій також важливий для здоров'я зубів і кісток. Це робить ваші кістки міцними і щільними. Ви можете думати про свої кістки як резервуар кальцію у вашому тілі. Якщо ви не отримуєте достатньо кальцію з їжею, ваше тіло буде отримувати його з кісток.
Ваше тіло не виробляє кальцій, тому вам потрібно покладатися на свою дієту, щоб отримати необхідний Вам кальцій. До продуктів з високим вмістом кальцію відносяться:
Вашому організму необхідний вітамін D, щоб засвоювати кальцій. Це означає, що ви не отримаєте повноцінної користі від дієти, багатої кальцієм, якщо у вас мало вітаміну D.
Ви можете отримати вітамін D з певних продуктів, таких як лосось, яєчні жовтки та деякі гриби. Як і кальцій, в деякі харчові продукти доданий вітамін D. наприклад, в молоко часто додається вітамін D.
Сонячне світло є найкращим джерелом вітаміну D. Ваша шкіра природно виробляє вітамін D, коли вона знаходиться на сонці. Люди з більш темною шкірою також не виробляють вітамін D, тому, щоб уникнути його дефіциту, можуть знадобитися добавки.
Кілька досліджень показують, що кальцій може полегшити симптоми передменструального синдрому (ПМС). Це дослідження, яким довіряють, прийшло до висновку, що жінки з ПМС мають більш низьке споживання кальцію і магнію і більш низькі рівні в сироватці крові.
Як дізнатися, чи достатньо кальцію Ви отримуєте? Національні інститути здоров'я (NIH) кажуть, що дорослі повинні отримувати 1000 мг щодня. Для жінок старше 50 років, під час вагітності та годування груддю nih рекомендує 1200 мг на день.
Одна чашка знежиреного, нежирного або цільного молока містить близько 300 мг кальцію.
Нестача кальцію може призвести до інших проблем зі здоров'ям. У дорослих занадто мало кальцію може збільшити ризик розвитку остеопорозу або крихких і пористих кісток, які легко ламаються. Остеопороз особливо часто зустрічається у літніх жінок, тому Національний інститут здоров'я рекомендує їм споживати більше кальцію, ніж їхні колеги-чоловіки.
Кальцій необхідний дітям у міру їх зростання і розвитку. Діти, які не отримують достатньої кількості кальцію, можуть не вирости до свого повного потенційного зростання або у них з'являться інші проблеми зі здоров'ям.
Не всі отримують необхідний кальцій тільки з їжі. Якщо ви страждаєте непереносимістю лактози, веган або просто не любите молочні продукти, вам може бути важко отримати достатню кількість кальцію в своєму раціоні.
Добавка кальцію може допомогти додати кальцій у ваш раціон. Карбонат кальцію і цитрат кальцію-дві найбільш рекомендовані форми добавок кальцію.
Карбонат кальцію дешевший і поширений. Його можна знайти в більшості антацидних ліків. Його потрібно приймати під час їжі, щоб він добре подіяв.
Цитрат кальцію не потрібно приймати під час їжі, він може краще засвоюватися літніми людьми з більш низьким рівнем шлункової кислоти.
Зверніть увагу, що добавки кальцію мають побічні ефекти. У вас можуть виникнути запор, гази і здуття живота. Добавки також можуть вплинути на здатність вашого тіла засвоювати інші поживні речовини або ліки. Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж починати приймати будь-які добавки.
Важливо отримувати правильну кількість мінералів або поживних речовин. Занадто багато кальцію може мати негативні побічні ефекти.
Такі симптоми, як запор, гази і здуття живота, можуть вказувати на те, що Ви отримуєте занадто багато кальцію.
Додатковий кальцій може також збільшити ризик утворення каменів у нирках. У рідкісних випадках занадто велика кількість кальцію може викликати відкладення кальцію в крові. Це називається гіперкальціємією.
Деякі лікарі вважають, що прийом добавок кальцію може збільшити ризик серцевих захворювань, але інші не згодні з цим. На даний момент необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, як добавки кальцію впливають на здоров'я серця.