Є кілька видів ендоскопії. При ендоскопії верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (шлунково-кишкового тракту) лікар вводить ендоскоп через рот і вниз по стравоходу. Ендоскоп-це гнучка трубка з прикріпленою камерою.
Ваш лікар може призначити ендоскопію верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, щоб виключити пептичні виразки або структурні проблеми, такі як закупорка стравоходу. Вони також можуть виконати процедуру, якщо у вас є гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) або якщо вони підозрюють, що у вас вона є.
Ендоскопія верхніх відділів шлунково-кишкового тракту також може допомогти визначити, чи є у вас грижа стравохідного отвору діафрагми, яка виникає, коли верхня частина шлунка проштовхується через діафрагму в груди.
Читайте такожРак шлунку: симптоми, причини і лікування
Важливо підготуватися до ендоскопії верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, щоб процедура пройшла гладко. Ваш лікар дасть вам конкретні інструкції про те, як підготуватися до ендоскопії, але ось кілька загальних порад, які допоможуть переконатися, що ви готові.
Обов'язково повідомте лікаря, якщо ви вагітні або страждаєте будь-якими захворюваннями, такими як серцеві захворювання або рак. Ця інформація допоможе вашому лікарю зрозуміти, чи слід вживати необхідних запобіжних заходів для максимально безпечного виконання процедури.
Вам також слід повідомити свого лікаря про будь-які алергії, які у вас є, і про будь-які Рецептурні та безрецептурні ліки, які ви приймаєте. Ваш лікар може порадити Вам змінити дозування або припинити прийом певних ліків до ендоскопії. Деякі ліки можуть збільшити ризик кровотечі під час процедури. Ці ліки включають:
Будь-які ліки, що викликають сонливість, можуть вплинути на дію седативних засобів, необхідних для процедури. Ліки, що знімають тривогу, і багато антидепресанти можуть вплинути на вашу реакцію на седативний засіб.
Якщо ви приймаєте інсулін або інші ліки для контролю діабету, важливо обговорити з лікарем такий план, щоб рівень цукру в крові не впав занадто низько.
Не вносьте ніяких змін в добову дозу, якщо тільки лікар не попросить вас про це.
Переконайтеся, що ви розумієте ризики процедури та можливі ускладнення. Ускладнення виникають рідко, але можуть включати в себе наступне:
Аспірація відбувається при попаданні їжі або рідини в легені. Це може статися, якщо ви перед процедурою з'їсте або вип'єте. Обов'язково дотримуйтесь інструкцій лікаря з приводу голодування, щоб запобігти цьому ускладненню.
Швидше за все, вам дадуть наркотик і заспокійливий засіб, щоб розслабитися під час ендоскопії. Не сідайте за кермо після процедури, тому що ці препарати викликають сонливість. Домовтеся, щоб хто-небудь підібрав вас і відвіз додому. Деякі медичні центри не дозволять вам пройти процедуру, якщо ви не домовитеся про поїздку додому заздалегідь.
Не можна їсти і пити після півночі напередодні процедури. Це включає жувальну гумку або м'яту. Однак зазвичай ви можете пити прозорі рідини після півночі за шість годин до ендоскопії, якщо ваша процедура проводиться в другій половині дня. До прозорих рідин відносяться:
Вам слід уникати вживання чого-небудь червоного або оранжевого.
Хоча вам дадуть ліки, щоб розслабитися, ендоскопія все ж може викликати деякий дискомфорт. Обов'язково носіть зручний одяг і уникайте прикрас. Перед процедурою вас попросять зняти окуляри або зубні протези.
Обов'язково заповніть форму згоди та будь-які інші документи, які запитував ваш лікар. Підготуйте всі форми за ніч до процедури і покладіть їх в сумку, щоб не забути взяти їх з собою.
Після процедури у вас може виникнути легкий дискомфорт в горлі, і може знадобитися деякий час, щоб дія ліки припинилося. Доцільно брати відпустку з роботи і уникати прийняття важливих життєвих рішень, поки ви повністю не одужаєте.