Почавши бігати може бути страшно. Зазвичай здається, що не вийде або це буде занадто важко.
Хороший аспект бігу-бачити свій прогрес. Кожен день, коли ви тренуєтеся (незалежно від того, як швидко ви йдете), ваше тіло стає сильнішим, ви набираєте витривалості, і скоро ваші бігові тренування стануть легше.
На додаток до порад щодо гарної бігової форми, ось ще кілька способів полегшити БІГ, повідомляє Harvard Medical School.
Все стає краще, коли ви добре відпочили, і ваше тіло буде працювати краще. Коли ви спите, ваше тіло переходить в режим інтенсивного відновлення, тому на наступний день ви будете готові працювати з максимальною ефективністю.
Читати такожЯк накачати попу за допомогою бігу: лікар назвав ефективну методику
Але якщо ви не висипаєтеся, ваше тіло не встигає все виправити, що підвищує ймовірність того, що ви відчуєте біль або дискомфорт. Дослідження навіть показують, що нестача сну може посилювати біль.
Ви отримаєте більше кисню при глибокому диханні (диханні животом), ніж при більш поверхневому вдиху через верхню частину грудей. А чим більше кисню циркулює, тим менше стомлюються м'язи. Щоб навчитися диханню животом, ляжте горілиць, поклавши одну руку на пупок. На вдиху розширте живіт, втягуючи більше повітря в нижню частину легенів. Ваша рука повинна підніматися, коли ваш живіт розширюється. На видиху стисніть живіт і виштовхніть повітря, щоб рука впала.
Практикуйте це (лежачи або сидячи) два або три рази на день, роблячи не менше 10 вдихів кожен раз, і спробуйте це під час бігу. Якщо ви починаєте важко дихати під час бігу або помічаєте, що ваші плечі і груди піднімаються і опускаються, ви дихаєте грудьми. Перейдіть на повільну прогулянку, віддихайтеся і спробуйте ще раз.
Захекався? Біль в боці? Дискомфорт або біль? Зменшіть темп до прогулянки. У міру того, як відчуєте себе краще, поступово набирайте швидкість. Болі в м'язах і навіть болі в суглобах спочатку є нормальним явищем, якщо вони тривають не більше одного-двох днів. Якщо біль не проходить або частіше повторюється, саме час перевірити її.
Було показано, що музика надихає тренуються займатися довше. Будь-яка оптимістична мелодія додасть енергії вашим крокам і збереже мотивацію. Почніть з пісень з більш повільним ритмом для розігріву, потім виберіть більш енергійні для середини пробіжки і закінчите більш повільної розслаблюючій мелодією.
Просто не забувайте підтримувати низький рівень гучності і (якщо ви знаходитесь на вулиці) використовувати тільки один навушник, щоб стежити за своїм оточенням.