Як і чому розмножуються поширені віруси - відповідь вчених

Як і чому розмножуються поширені віруси / Wikipedia

Дослідники зробили нове відкриття, яке стосується розмноження вірусів.

Колектив російських і американських молекулярних біологів відкрили фермент, який допомагає найпоширенішим вірусам мікрофлори (crAss-бактеріофагам) копіювати свій геном і формувати нові вірусні частинки.

Про це в середу повідомила прес-служба вишу Сколтех. "Позаяк crAss-бактеріофаги домінують в мікрофлорі кишківника людини, розуміння того, як вони заражають мікробів, допоможе нам управляти складом мікрофлори, яка впливає і на здоров'я людини, і на характер розвитку різних хвороб", ‒ заявила одна з учасниць проєкту, доцент Марія Соколова.

За її словами, вчені виявили короткий фрагмент білка, який дуже схожий за своєю структурою на РНК-полімерази багатоклітинних живих істот. Зіткнувшись з цією молекулою, яку вони назвали gp66, біологи зайнялися щільним вивченням її властивостей. Правда, до того вони пересадили кодує її ділянку геному вірусу всередину кишкової палички.

Всі наступні досліди показали, що даний фермент дійсно грає роль РНК-полімерази, яка копіює поодинокі нитки ДНК.

"У далекому минулому наші попередники могли "запозичити" ці ферменти у древніх вірусів, предків crAss-бактеріофагів", - заявив професор "Сколтеха" Костянтин Северинов.

Подальше вивчення цих вірусів і ферменту gp66, як сподіваються вчені, допоможе пристосувати їх для вирішення маси різних наукових і медичних завдань, які пов'язані з управлінням властивостями мікрофлори кишківника, а також з маніпуляціями ДНК і РНК.

Читати також"Ковидні пальці": названо ще один небезпечний симптом китайського вірусу

Нагадаємо, раніше Главред повідомляв:

Автор: Дмитро Відоменко
Новини заразКонтакти