Гінкго білоба має багато переваг для здоров'я. Його часто використовують для лікування психічних розладів, хвороби Альцгеймера і втоми. Він використовується в традиційній китайській медицині близько 1000 років.
Він з'явився в західній культурі кілька століть назад, але за останні кілька десятиліть набув сплеск популярності.
Зміст
Гінкго використовується як лікувальний засіб для лікування багатьох захворювань. Він може бути найбільш відомий як засіб від недоумства, хвороби Альцгеймера і втоми. Інші стану, при яких він використовується:
Як і багато природних засобів, гінкго погано вивчений при лікуванні багатьох захворювань.
Читайте такожМ'ята: 7 переваг для здоров'я
Вважається, що користь для здоров'я гінкго обумовлена його високими антиоксидантними та протизапальними властивостями. Він також може збільшувати кровотік і грати роль в роботі нейротрансмітерів в мозку.
Деякі дослідження підтверджують ефективність гінкго. Інші дослідження неоднозначні або непереконливі. У 2008 році були опубліковані результати дослідження Ginkgo Evaluation of Memory (GEM). Мета дослідження полягала в тому, щоб з'ясувати, чи знижує гінкго виникнення всіх типів деменції, включаючи хворобу Альцгеймера. Також було розглянуто вплив гінкго на:
У дослідженні GEM, найбільшому на сьогоднішній день в своєму роді, взяли участь 3069 чоловік у віці 75 років і старше протягом 6-7 років.
Дослідники не виявили ефекту запобігання деменції і хвороби Альцгеймера у учасників дослідження, які брали гінкго або плацебо. А метааналіз 2012 року показав, що гінкго не робить позитивного впливу на когнітивні функції у здорових людей.
Проте, дослідження 2014 року показало, що добавки гінкго можуть принести користь людям, які вже хворіють хворобою Альцгеймера і приймають інгібітори холінестерази, поширені ліки, які використовуються для лікування цього стану.
Дослідження GEM також показало, що гінкго не знижує високий кров'яний тиск. Також не було доказів того, що гінкго знижує ризик серцевого нападу або інсульту. Однак це може знизити ризик захворювання периферичних артерій, викликаного поганим кровообігом.
Згідно систематичного огляду 2013 року, гінкго можна розглядати як допоміжну терапію шизофренії. Дослідники виявили, що гінкго «благотворно впливає на позитивні психотичні симптоми» у людей з хронічною шизофренією, які приймають антипсихотичні препарати.
Згідно з більш раннього огляду доказових досліджень, гінкго може поліпшити еректильну дисфункцію, викликану прийомом антидепресантів. Дослідники вважають, що гінкго збільшує доступність газу оксиду азоту, який грає роль у збільшенні припливу крові до статевого члена.
Згідно з дослідженням 2009 року, гінкго може допомогти полегшити симптоми передменструального синдрому (ПМС). Під час дослідження в учасників, які брали гінкго або плацебо, спостерігалося зменшення симптомів. Ті, хто приймав гінкго, відчули значно більше полегшення.
Гінкго, як правило, безпечний для здорових людей при помірному вживанні до шести місяців. Важкі побічні ефекти зустрічаються рідко.
Гінкго може викликати у деяких людей алергічну реакцію. Ризик може бути вище, якщо у вас алергія на урушіол, маслянисту смолу, що міститься в отруйному плющі, Сумах, отруйному дубі і шкірці манго.
Гінкго може посилити кровотечу. Не використовуйте гінкго, якщо у вас порушення згортання крові, або ви приймаєте ліки або використовуєте інші трави, які можуть збільшити ризик кровотечі. Щоб знизити ризик кровотечі, припиніть прийом гінкго як мінімум за два тижні до хірургічної процедури.
Не приймайте гінкго, якщо ви приймаєте ліки, що змінюють згортання крові. Не приймайте це, якщо ви теж приймаєте НПЗП, наприклад ібупрофен. Гінкго може мати серйозні побічні ефекти. Якщо ви приймаєте будь-які ліки, повідомте свого лікаря, яку дозу ви плануєте приймати.
Гінкго може знизити рівень цукру в крові. Будьте обережні при користуванні, якщо у вас діабет або гіпоглікемія, або якщо ви приймаєте інші ліки або трави, які також знижують рівень цукру в крові.
Не їжте насіння гінкго або необроблені листя гінкго: вони токсичні.
Через потенційний ризик кровотечі не вживайте гінкго, якщо ви вагітні. Гінкго не вивчалось для використання вагітними жінками, жінкам, що годують або дітьми.
Інші можливі побічні ефекти гінкго: