Фолат, також званий B9, є важливим вітаміном B, який наш організм використовує для утворення ДНК і виробництва червоних кров'яних тілець.
Дефіцит фолієвої кислоти може викликати такі симптоми, як слабкість і головні болі, аж до депресії і зниження роботи нервів.
Зміст
Ось все, що вам потрібно знати про дефіцит фолієвої кислоти, від розпізнавання ознак і симптомів до пошуку правильного плану лікування.
Читати такожЦинк: лікар назвав симптоми дефіциту в організмі
Фолієва кислота допомагає при виконанні ряду завдань по всьому тілу.
За словами Елізабет Клінгбейл, доцента кафедри харчування та дієтології університету Джонсона та Уельсу, функції фолієвої кислоти включають:
Розуміння симптомів дефіциту фолієвої кислоти може допомогти Вам звернутися до лікаря для діагностики та лікування. Хоча симптоми можуть з часом змінюватися через коливання рівня фолієвої кислоти, за словами Клінгбейла і Ребекки Гутерман, дієтолога з Нью-Йорка, легкі симптоми дефіциту фолієвої кислоти включають:
За словами Клінгбейла, якщо дефіцит фолієвої кислоти не лікувати, з часом можуть розвинутися більш серйозні симптоми, в тому числі:
Дефіцит фолієвої кислоти виникає, коли рівень фолієвої кислоти в крові падає нижче 2 нг / мл в плазмі крові і 140 нг / мл в червоних кров'яних тільцях. Існує безліч факторів, які можуть викликати дефіцит фолієвої кислоти, але зазвичай це відбувається, коли ви не споживаєте достатню кількість фолієвої кислоти в своєму раціоні.
Рекомендована добова доза фолієвої кислоти залежить від вашого віку та інших факторів.
Деякі люди схильні до підвищеного ризику розвитку дефіциту фолієвої кислоти. Це стосується і вагітних жінок, оскільки для правильного розвитку плоду потрібна велика кількість фолієвої кислоти. Ось чому жінкам, які намагаються завагітніти, слід подумати про прийом вітамінів для вагітних, що містять фолат, щоб запобігти дефіциту, який може завдати шкоди їх дитині.
«Нестача фолієвої кислоти під час вагітності, особливо в перші 28 днів розвитку, пов'язаний з дефектами нервової трубки, такими як ущелина хребта або іншими неврологічними проблемами, у плода», - говорить Клингбейл.
За словами Гутермана, до інших станів, що підвищують ризик дефіциту фолієвої кислоти, відносяться:
Якщо ви підозрюєте, що у вас дефіцит фолієвої кислоти, важливо відвідати лікаря, щоб він міг підтвердити, що симптоми не пов'язані з іншим дефіцитом або основними проблемами зі здоров'ям. Крім того, Клінгбейл настійно рекомендує поговорити зі своїм лікарем, якщо ви відчуваєте:
Ваш лікар призначить аналіз крові, щоб підтвердити дефіцит. "Дефіцит фолієвої кислоти найчастіше проявляється як мегалобластна анемія", - говорить Клінгбейл. У людини з мегалобластной анемією виробляються структурно великі, неправильні і незрілі еритроцити, також відомі як мегалобласти. За допомогою аналізу крові лікар може визначити, чи є ваші еритроцити мегалобластами або нормальними.
Дефіцит фолієвої кислоти часто лікується за допомогою дієтичних змін, які збільшують кількість споживаних продуктів, багатих фолієвою кислотою. Продукти з високим вмістом фолієвої кислоти включають:
Як правило, зміна раціону є першим кроком до усунення дефіциту фолієвої кислоти. Однак люди, які не можуть споживати достатню кількість фолієвої кислоти тільки з їжею через дієтичні обмеження або проблеми з абсорбцією, можуть використовувати добавки. Добавки містять фолієву кислоту-штучну версію фолієвої кислоти, яка легше засвоюється організмом.
«Я раджу людям не приймати добавки, що містять більше 100% рекомендованої норми фолієвої кислоти, щоб уникнути токсичності вітамінів", - говорить Клінгбейл. Верхня межа споживання фолієвої кислоти Для дорослих становить 1000 мкг на день. Медичний працівник може допомогти вам визначити, чи потрібні вам добавки і в якій дозуванні ви повинні їх приймати.
Фолієва кислота-це вітамін, який використовується для формування ДНК, розвитку плоду та виробництва червоних кров'яних тілець. Дефіцит фолієвої кислоти виникає, коли ви споживаєте менше, ніж рекомендована добова доза 400 мкг, і викликає такі симптоми, як головні болі, слабкість і виразки в роті. Його можна лікувати, збільшуючи споживання продуктів, багатих фолієвою кислотою, або приймаючи добавки.