Фенхель-один з тих овочів, які можуть бути менш знайомі, ніж, скажімо, брокколі або кабачки. Але цей цибулинний осінній овоч і його насіння заслуговують того, щоб бути частиною вашого регулярного раціону.
Ось деякі з поживних речовин фенхеля і його потенційна користь для здоров'я, його смак і способи додавання його в сирі і приготовані страви.
Згідно з оглядом, опублікованим у BioMed Research International, фенхель довгий час використовувався в якості лікарської рослини для широкого спектру захворювань, пов'язаних з травної, ендокринної, репродуктивної та дихальної системами, а також в якості стимулятора молока для годуючих матерів.
Читати такожБанани: 5 науково-доведених переваг для здоров'я
Дослідження показують, що фенхель містить антиоксиданти, що захищають здоров'я, і цінні антимікробні, противірусні, протигрибкові та протизапальні сполуки.
Одна чашка сирих скибочок фенхелю містить всього 27 калорій і майже 3 грами клітковини. Він містить 17% денної норми вітаміну С, що підтримує імунітет, і 10% калію, що регулює артеріальний тиск, плюс меншу кількість марганцю, кальцію, заліза і вітамінів групи В.
Для жінок користь фенхеля для здоров'я в першу чергу пов'язана з його маслом. У недавній статті, опублікованій в журналі менопаузальної медицини, розглянуті позитивні ефекти масла фенхеля при лікуванні хворобливих менструацій, передменструального синдрому, відсутності менструації, менопаузи, лактації і синдрому полікістозних яєчників.
У звіті цитується одне дослідження, в якому жінки, які приймали 100 міліграмів фенхелю щодня протягом восьми тижнів, поліпшили свої результати за шкалою оцінки менопаузи в порівнянні з жінками, які приймали плацебо соняшникової олії.
Покладіться на керівництво і спостереження лікаря, щоб визначити, чи можете ви отримати користь від масла і як його використовувати, а також для відстеження будь-яких потенційних взаємодій, алергічних реакцій або інших побічних ефектів. Це особливо вірно, якщо ви вагітні або намагаєтеся завагітніти. Добавки фенхелю також можуть впливати на ефективність протизаплідних таблеток.
Насіння фенхелю зазвичай використовуються в якості приправи до їжі. У медицині насіння фенхелю також використовувалися для лікування здуття живота і газів за допомогою чаю, приготованого з маленької ложки насіння і гарячої води, що настоюється протягом 20 хвилин і випивається через півгодини після їжі.
У дослідженні 2020 року, опублікованому в журналі «додаткові методи лікування в клінічній практиці», вивчався вплив фенхеля на людей з остеоартритом колінного суглоба. Пацієнти були випадковим чином розподілені для прийому капсул, що містять порошкоподібний екстракт фенхелю, або плацебо двічі на день протягом двох тижнів. У групі фенхеля спостерігалося зменшення болю і скутості, чого не було в контрольній групі.
Фенхель має запах лакриці, але свіжа цибулина світла, яскрава і м'яка. Смак злегка солодкуватий з ноткою парфуму, але при цьому тонкий і зовсім не пригнічує.
При покупці свіжого фенхеля шукайте непошкоджену білу цибулину малого і середнього розміру без синців, з яскраво-зеленими твердими стеблами і пір'ястими листям. Насіння фенхелю володіють більш сильним анісовим ароматом, теплим і солодким. Ось чому їх зазвичай використовують як приправу, а не додають, як насіння соняшнику або гарбуза.
Ви можете їсти фенхель в сирому або приготованому вигляді. Його можна нарізати тонкими скибочками і додати стружку в салати разом з нарізаними яблуками або замаринувати у вінегреті з лимонним оливковою олією першого віджиму (EVOO). Фенхель також можна смажити або запікати в духовці.
У більшості рецептів використовується цибулина, але чудова ніжна Зелена бадилля теж їстівна. Її можна подрібнити і використовувати як гарнір до всього, від пюре з цвітної капусти до смажених спагетті з гарбуза і сочевичного супу.