Діабет - це хронічне захворювання, при якому підвищується рівень цукру або глюкози в крові. Гормон інсулін допомагає переносити глюкозу з крові в клітини, де вона використовується для виробництва енергії.
При діабеті 2 типу клітини організму не можуть реагувати на інсулін так, як повинні. На більш пізніх стадіях захворювання організм також не може виробляти достатню кількість інсуліну.
Неконтрольований діабет 2 типу може призвести до хронічно високого рівня глюкози в крові, викликаючи кілька симптомів і потенційно призводячи до серйозних ускладнень.
Діабет 2 типу
При діабеті 2 типу організм не може ефективно використовувати інсулін для доставки глюкози в клітини. Це змушує тіло покладатися на альтернативні джерела енергії в тканинах, м'язах і органах. Це ланцюгова реакція, яка може викликати різні симптоми.
Діабет 2 типу може розвиватися повільно. Симптоми можуть бути легкими і легко зникнути спочатку. Ранні симптоми можуть включати в себе:
По мірі прогресування захворювання симптоми стають більш серйозними і потенційно небезпечними.
Читайте такожЦукровий діабет: симптоми, причини, лікування
Якщо рівень глюкози в крові був високим протягом тривалого часу, симптоми можуть включати в себе:
Якщо у вас є два або більше з цих симптомів, вам слід звернутися до лікаря. Без лікування діабет може стати небезпечним для життя.
Інсулін є природним гормоном. Підшлункова залоза виробляє і випускає його під час прийому їжі. Саме він допомагає транспортувати глюкозу з крові в клітини по всьому тілу, де і використовується для виробництва енергії.
Якщо у вас діабет 2 типу, ваше тіло стає стійким до інсуліну. Ваше тіло більше не використовує гормон ефективно. Це змушує підшлункову залозу працювати старанніше, щоб виробляти більше інсуліну.
З часом клітини підшлункової залози можуть бути пошкоджені. Зрештою, підшлункова залоза не зможе виробляти інсулін.
Якщо організму його недостатньо або він не використовує його ефективно, глюкоза накопичується в крові. Це залишає клітини тіла голодувати від нестачі енергії. Лікарі не знають точно, що викликає цю серію подій.
Це може бути пов'язано з дисфункцією клітинної в підшлунковій залозі або з клітинної передачею сигналів і регуляцією. У деяких людей печінка виробляє занадто багато глюкози. Може бути генетична схильність до розвитку діабету 2 типу.
Безумовно, існує генетична схильність до ожиріння, що збільшує ризик інсулінорезистентності та діабету. Також може бути екологічний тригер.
Швидше за все, це поєднання факторів, що підвищують ризик розвитку діабету 2 типу.
Ви можете ефективно управляти діабетом 2 типу. Ваш лікар скаже вам, як часто ви повинні перевіряти рівень глюкози в крові. Мета полягає в тому, щоб залишатися в межах певного діапазону.
Дотримуйтесь цих порад, щоб управляти діабетом типу 2:
Ваш лікар пояснить, як розпізнати ранні симптоми ненормального рівня цукру в крові, і що робити в кожній ситуації.
Не кожен з діабетом 2 типу повинен використовувати інсулін.
Дієта є важливим інструментом для підтримки вашого серця здоровим і рівня глюкози в крові в безпечних і здорових межах. Дієта, рекомендована для людей з діабетом 2 типу, - це та ж дієта, якої повинен дотримуватися кожен.
Є певні продукти і напої, які ви повинні обмежувати або повністю уникати. Серед них: