Аденоїди: коли їх потрібно видаляти і в чому небезпека

Якщо протимікробні препарати не усувають інфекцію, лікарю може знадобитися видалити залози хірургічним шляхом. / Pixabay

Іноді мигдалини і аденоїди збільшуються, часто через вірусної або бактеріальної інфекції.

Мигдалини і аденоїди в горлі є частиною імунної системи. Вони є першою лінією захисту організму від хвороботворних мікробів, що проникають через рот або ніс.

В огляді літератури 2020 року ці клітини допомагають організму боротися з інфекціями.

Іноді мигдалини і аденоїди збільшуються, часто через вірусної або бактеріальної інфекції. Це звичайне явище може викликати хропіння, утруднене дихання і часті застуди, пише Medical News Today.

Читати такожРоздратування горла: небезпечні причини неприємного стану

Якщо протимікробні препарати не усувають інфекцію, лікарю може знадобитися видалити залози хірургічним шляхом. Якщо інфекції немає, лікарі можуть порекомендувати стероїдні назальні спреї.

Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше про мигдалики та аденоїди, включаючи їх функції, загальні проблеми зі здоров'ям та варіанти лікування.

Що це і навіщо вони?

Аденоїди і мигдалини - це структури лімфатичної системи, яка є частиною імунної системи.

Мигдалини, також відомі як піднебінні мигдалини, являють собою дві круглі шишки на правій і лівій сторонах задньої стінки глотки. Аденоїди або глоткові мигдалини - це залози, розташовані високо в горлі і позаду носа.

Хоча мигдалини видно, коли рот широко відкритий, лікарі можуть бачити аденоїди тільки за допомогою похилого дзеркала або камери в носі.

У більшості людей мигдалини і аденоїди зменшуються в розмірі після 9 років. У підлітковому віці вони ще більше зменшуються в розмірах.

Функція

Ці компоненти імунної системи відповідають за фільтрацію бактерій і вірусів з повітря. Тим самим вони можуть захистити від інфекцій. Мигдалини і аденоїди служать більшій частині своєї мети в ранньому дитинстві.

Вони допомагають у розробці двох типів білих кров'яних тілець: b-клітин та T-клітин. Через їх роль у розвитку відсутність мигдалин, аденоїдів або і того, і іншого в більш пізньому віці не робить людину ослабленим.

Загальні проблеми

Поширеною проблемою мигдалин і аденоїдів є їх збільшення.

Лікарі не знають, чому мигдалини і аденоїди збільшуються в розмірах, але це часто є нормальним явищем в дитинстві. Інші симптоми, такі як біль у горлі, болісне ковтання і лихоманка, іноді супроводжують збільшення.

Одним з поширених захворювань мигдалин і аденоїдів є тонзиліт, запалення мигдалин.

Ознаки та симптоми

Можливі ознаки та симптоми збільшених мигдалин або аденоїдів включають:

Симптоми тонзиліту включають:

Хоча збільшені мигдалини і аденоїди можуть супроводжувати інші симптоми, у багатьох дітей їх немає. Проте, дослідження показують, що приблизно у 2% респондентів виникають паузи дихання під час сну, а у 7% - хропіння.

Симптоми, які відчуває людина, будуть частково залежати від того, збільшилися мигдалини або аденоїди. Збільшені мигдалини можуть викликати зупинки дихання під час сну, а збільшені аденоїди впливають на здатність людини дихати через ніс.

Згодом збільшені мигдалини можуть стати причиною:

Крім того, можливі ефекти збільшених аденоїдів включають:

Видалення

Лікарі зазвичай лікують тонзиліт, перш ніж розглядати можливість хірургічного видалення.

Вони можуть прописати антибіотики хворим на бактеріальну інфекцію і противірусні препарати, якщо причиною є вірусна інфекція. В якості альтернативи вони можуть порекомендувати стероїдний назальний спрей, який скорочує аденоїди, полегшуючи дихання.

Як і при будь-якій операції, видалення мигдалин або аденоїдів пов'язане з ризиком. Тому лікарі зазвичай рекомендують дочекатися поліпшення симптомів, перш ніж переходити до однієї з цих процедур.

Існують також критерії кількості епізодів тонзиліту, ангіни або і того і іншого, які були у людини до того, як він став кандидатом на видалення. Згідно з критеріями раю, за останній рік у людини повинно бути не менше семи епізодів.

Лікарі можуть вибрати виконання:

Після операції у багатьох дітей поліпшується дихання, поліпшується сон і зменшується хропіння.

Дітям слід уникати фізичних навантажень протягом 2-3 тижнів після операції. Хоча рекомендації щодо того, що їм слід їсти або пити, розрізняються, вони повинні віддавати перевагу споживанню пийте багато рідини.

Оскільки процес загоєння займає 2-3 тижні, рана може знову почати кровоточити після повернення додому. Коли це станеться, кров потече з носа або рота. Батьки або опікуни повинні шукати ознаки кровотечі у дітей і звертатися за медичною допомогою, якщо вони їх помітять.

Новини заразКонтакти