Чому Covid-19 убиває молодих і здорових: відповідь вчених шокує

Учені дізналися, чому коронавірус убиває здорових людей / Reuters

Дослідники назвали дві можливі причини, чому уханьська зараза "косить" здорових людей.

Світова наука зіткнулася з проблемою – учені не можуть зрозуміти, чому від уханьської зарази помирають молоді люди без особливих проблем зі здоров'ям. Це досі є однією з найбільших загадок пандемії коронавірусу.

Справа в тому, що захворювання зазвичай викликає серйозні проблеми тільки у літніх людей або у тих, у кого проблеми зі здоров'ям. Але іноді вірус убиває молодих, мабуть, здорових людей, у тому числі медичний персонал.

Деякі дослідники переконані, що причина - у кількості зарази, що вражає людину, мовляв, отримаєте величезну дозу, і наслідки будуть жахливими.

Інші вчені стверджують, що все залежить від генетичної схильності: простіше кажучи, є люди, чий генетичний склад робить їх більш уразливими для вірусу.

«Можливо, у деяких з нас є особливий генетичний склад, який збільшує ймовірність того, що ми не будемо добре реагувати на зараження цим коронавірусом», - сказав вірусолог Майкл Скіннер з Імперського коледжу Лондона, пише видання The Guardian.

Прикладом такої чутливості є вірус простого герпесу, який викликає герпес.

«Може статися так, що ми спостерігаємо подібний вид чутливості у деяких людей, які отримують Covid-19, і це змушує їх більш гостро страждати від серйозних побічних ефектів», - додав Скіннер.

Інші, однак, припускають, що кількість вірусу, яким заражена людина, може зіграти  вирішальну роль. Кажуть, що такі люди страждають від високого вірусного навантаження.

Читати також"Не до літа і не до осені": вірусолог розповів, коли коронавірус "звалить"

«У людини з високим вірусним навантаженням більше вірусних частинок, ніж у людини з низьким навантаженням», - говорить вірусолог Елісон Сінклер з Університету Сассекса.

Цю точку зору підтримав Едвард Паркер з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини.

«Перші повідомлення з Китаю щодо Ковід-19 дозволяють припустити, що вірусне навантаження вище у пацієнтів з більш тяжким захворюванням. Тому для нас вкрай важливо обмежити всі можливі впливи Covid-19, і, якщо ми відчуваємо себе погано, нам необхідно дотримуватися суворих заходів самоізоляції, щоб обмежити наші шанси заразити інших», - висловився експерт.

Читайте такожЯк пошити правильну безпечну маску для обличчя – інструкція від учених СШАНагадаємо, за словами чеського молекулярного генетика і вірусолога, керівника приватної лабораторії Tilia Laboratories Соні Пекової, коронавірус майже не шкодить дітям.

Пекова каже, що існує феномен, який в вірусології називається винятком суперінфекції. Якщо клітина інфікована вірусом певної групи, і цей вірус відносно нешкідливий для організму, то більш небезпечні віруси з тієї ж групи в цю клітину потрапити вже не можуть.

Новини заразКонтакти